Nawet minuty nie trwała konferencja z udziałem Jana Urbana po meczu z Rakowem Częstochowa (1:1). Trener Górnika Zabrze jedynie skrytykował decyzję sędziego Szymona Marciniaka, który odwołał bramkę Bartosza Nowaka z 91 minuty.

Zawody poprowadził Piotr Lasyk, ale za VAR odpowiedzialny był duet Szymon Marciniak - Dawid Golis. To oni wraz z asystą grafika wyrysowali linię spalonego przy odwołanym golu Bartosza Nowaka.

Trener Urban nie pozostawił suchej nitki na sędzim Marciniaku. - Kilka słów komentarza? No to kilka słów. Mecz przegrany przez sędziego VAR, który jest nieomylny, najlepszy... Uważam, że tak nie jest, no ale zostawmy mu... to dla niego. Dziękuję.

W podobnym tonie zareagował Lukas Podolski. Pomocnik Górnika wrzucił do sieci nagranie z trenerem Dickiem Advocaatem, który gestem machnięcia ręki podsumował kiedyś opinię na temat systemu VAR.

Decyzję Marciniaka skrytykował również stoper Jagiellonii, Błażej Augustyn: - Takie spalone na paznokieć to jest śmiech na sali - napisał na Twitterze.

Co ciekawe, w środę Marciniak był sędzią głównym meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Interem Mediolan a Liverpoolem (0:2) i zebrał bardzo pochlebne recenzje.

Stadion ŁKS w trakcie procedur odbiorowych. Zegar, telebimy,...