OPRAC.:
Piotr Rzepecki
PAP/EPA
Mecz holenderskiej ekstraklasy piłkarskiej między Ajaxem Amsterdam a Feyenoordem, który w niedzielę został przerwany po niespełna godzinie gry z powodu rac dymnych i fajerwerków rzucanych przez kibiców na boisko, zostanie dokończony w środę przy pustych trybunach.

Holenderska liga zareagowała. Ajax z Feyenoordem dokończą mecz

Mecz był kilkakrotnie przerywany, aż w końcu w 56. minucie sędzia postanowił o zakończeniu gry. Feyenoord prowadził wówczas 3:0. Po przerwaniu spotkania grupa wściekłych kibiców Ajaksu próbowała wedrzeć się na stadion, w związku z czym służby porządkowe musiały użyć gazu pieprzowego.

Ajax skrytykował decyzję federacji o tak szybkim terminie dokończenia meczu, ponieważ według klubu z Amsterdamu prowadzi to do zawirowań kalendarzowych. Już wiadomo, że zaplanowany na środę mecz Ajaxu z FC Volendam odbędzie się w późniejszym terminie.

Ajax na początku tygodnia zremisował 3:3 z Olympique Marsylia w Lidze Europy. W rodzimej ekstraklasie przeżywa obecnie kryzys, po czterech meczach ma zaledwie pięć punktów i zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Feyenoord, obrońca tytułu, ma 11 punktów i plasuje się na czwartej pozycji. Prowadzi PSV Eindhoven, który wygrał wszystkie pięć spotkań. W poprzednim sezonie barw tego klubu bronił Sebastian Szymański, który obecnie gra w tureckim Fenerbahce. (PAP/oprac. własne)

od 16 lat

LIGI ZAGRANICZNE w GOL24

Reprezentacja Polski. Kolejne mecze w ramach eliminacyjnych zmagań w wykonaniu Biało-Czerwonych nadchodzą wielkimi krokami. W październiku podopieczni nowego selekcjonera Michała Probierza zmierzą się z Wyspami Owczymi (12.10) oraz Mołdawią (15.10). Kogo polski szkoleniowiec powinien powołać z polskiej ekstraklasy na październikowe zgrupowanie?

Nieoczywiste wybory Michała Probierza. Kogo powoła z PKO Ekstraklasy?