KK
Już w drugiej konkurencji rozgrywanej podczas 94. PZLA Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce po medal sięgnęła reprezentantka klubu z województwa lubelskiego. Trzecie miejsce w chodzie sportowym na dystansie 5 kilometrów zdobyła Joanna Bemowska z AZS UMCS Lublin.

Zmagania na stadionie przy ul. Piłsudskiego w Lublinie trwają od godziny 9 rano. Wtedy bowiem rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn w chodzie sportowym na dystansie 10 kilometrów. Tę konkurencję na piątym miejscu ukończył Rafał Fedaczyński, także zawodnik AZS UMCS. 38-latek pokonał trasę w czasie 43:51.70 sekundy. Pierwszy na mecie był natomiast Dawid Tomala z Politechniki Opolskiej z czasem 40:17.62 sekundy. Za nim uplasowali się odpowiednio Artur Brzozowski (AZS-AWF Katowice), który zanotował czas 40:20.59 sekundy) oraz jego klubowy kolega Rafał Sikora (41:57.84 sekundy).

Już o godzinie 10 na dystansie 5 kilometrów wystartowały panie. W ich stawce najlepsza okazała się Katarzyna Zdziebło ze Stali Mielec (23:19.65 sekundy), przed swoją klubową koleżanką Pauliną Buziak (22:50.68 sekundy). Brązowy medal mistrzostw Polski powędrował zaś do Joanny Bemowskiej, która znalazła się na mecie z wynikiem 24:41.12 sekundy.

Materiał oryginalny: Joanna Bemowska z AZS UMCS Lublin zdobyła brązowy medal 94. PZLA Mistrzostw Polski - Kurier Lubelski