OPRAC.:
od 16 lat
Liga hiszpańska. Jude Bellingham raz jeszcze został bohaterem Realu Madryt. Tym razem uratował zespół przed utratą punktów na Santiago Bernabeu. Swoją piątą bramkę po transferze zdobył przeciw Getafe, które udało się pokonać Królewskim 2:1.

La Liga. Real Madryt - Getafe 2:1

Bellingham zadebiutował w barwach "Królewskich" 12 sierpnia, gdy wicemistrz kraju pokonał na wyjeździe Athletic Bilbao 2:0, i już w pierwszej połowie strzelił swojego pierwszego gola.

Później były mecze z Almerią (3:1) i Celtą Vigo (1:0), w których brał udział przy wszystkich akcjach bramkowych: trzykrotnie sam wpisał się na listę strzelców, raz asystował.

Także w sobotę przesądził o tym, że Real nadal może pochwalić się kompletem zwycięstw i utrzyma pozycję lidera przed przerwą reprezentacyjną, niezależnie od wyników pozostałych spotkań 4. kolejki. Anglik trafił do siatki Getafe w doliczonym czasie drugiej połowy. Wcześniej prowadzenie gościom dał Borja Mayoral (11.), a do wyrównania doprowadził sprowadzony przed sezonem z Espanyolu Barcelona Joselu (47.).

Real ma 12 punktów i zachowa co najmniej dwa przewagi nad najlepszymi z rywali. Getafe, które w 1. kolejce zremisowało bezbramkowo z Barceloną, zgromadziło cztery "oczka" i jest na 13. pozycji.

We wcześniejszym sobotnim spotkaniu kibice zobaczyli osiem goli - Real Sociedad wygrał w San Sebastian z Granadą 5:3. Klub z Kraju Basków powiększył dorobek do sześciu punktów i jest na szóstej pozycji.

Broniąca tytułu Barcelona, której piłkarzem jest Robert Lewandowski, wystąpi w niedzielę. Jej rywalem w Pampelunie będzie Osasuna. "Duma Katalonii", którą w piątek wzmocnili sprowadzeni na zasadzie wypożyczenia Portugalczycy Joao Felix (z Atletico Madryt) i Joao Cancelo (z Manchesteru City), jest na czwartym miejscu z siedmioma punktami. Rywal ma o jeden mniej i jest dziewiąty. PAP