Judo. 10 medali wrocławian na mistrzostwach Polski

jg
AZS AWF Wrocław z medalami
AZS AWF Wrocław z medalami fot. archiwum
Bardzo dobrze zaprezentowali się wrocławscy judocy na mistrzostwach Polski, które w miniony weekend (20-22.09) rozegrano w Rybniku.

W piątek i sobotę rywalizowano indywidualnie, natomiast w niedzielę odbyły się zawody drużynowe. Bardzo dobry występ odnotowali zawodnicy i zawodniczki KS-u AZS-u AWF-u Wrocław, którzy łącznie zdobyli siedem medali - pięć indywidualnie i dwa w rywalizacji klubowej.

Złoty medal w kategorii wagowej do 63 kg zdobyła Agata Ozdoba-Błach, która wszystkie swoje cztery pojedynki rozstrzygnęła przed regulaminowym czasem zwyciężając przez ippon. Ozdoba-Błach w tym roku była siódma na Igrzyskach Europejskich w Mińsku i jest w rankingu olimpijskim na bardzo wysokim 18. miejscu, które na dzień dzisiejszy jest premiowane bezpośrednim awansem na IO w Tokio. W Japonii w każdej kategorii wagowej wystartuje po 24 mężczyzn i kobiet.

Najpiękniejszą walkę finałową stoczyli Rafał Kozłowski (KS AZS-AWF Wrocław) i Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik). Walka była na bardzo wysokim poziomie i zachwyciła wszystkich widzów zgromadzonych w hali. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku w dogrywce na punkty wygrał Kuczera, który w swoim dorobku ma już medal mistrzostw Europy seniorów.

Bardzo cenne sukcesy odnieśli młodzi judocy z Wrocławia. Kinga Wolszczak (która jest dopiero pierwszy rok juniorką) zdobyła swój pierwszy medal kategorii seniorek i to od razu srebrny, pokonując znacznie bardziej od siebie utytułowane zawodniczki. Warto zaznaczyć dobrą postawę aktualnych mistrzów Polski wśród młodzieżowców: Anny Dąbrowskiej, Michała Dyby i Wojciecha Pundy, którzy po emocjonujących pojedynkach w dobrym stylu sięgnęli po brązowe medale (wszyscy wygrali przed czasem).

Swój 15 medal mistrzostw Polski wśród seniorów (siedem złotych, trzy srebrne, pięć brązowych) zdobył Łukasz Błach, który cztery wygrane pojedynki zakończył przed czasem. Musiał uznać jedynie wyższość Damiana Stępnia z AZS-u Uniwersytetu Warszawa, który bronił tytułu sprzed roku.