Moment ugryzienia i jego skutki
Moment ugryzienia i jego skutki Internet
Luis Suarez ma naśladowcę, bynajmniej nie w seryjnym zdobywaniu bramek, lecz gryzieniu rywali. Skandalem zakończył się bowiem środowy mecz I rundy eliminacji Ligi Mistrzów między słowackim Slovanem Bratysława a luksemburskim Hesperange. Pod koniec pierwszej połowy zawodnik gospodarzy Juraj Kucka ugryzł czarnoskórego przeciwnika.

Juraj Kucka ugryzł Nego Ekofo

Ten mecz był trudny do sędziowania. Ukraiński arbiter co chwilę musiał uspokajać piłkarzy. Niewiele wskórał, skoro mimo obecności VAR-u, pokazanej czerwonej kartki oraz dziewięciu żółtych i tak doszło do przedziwnych incydentów.

Slovan był murowanym faworytem tego meczu, ale stracił bramkę na 0:1 w 22 minucie. Szybko odpowiedział, bo do wyrównania doprowadził. Później jednak wynik ani nie drgnął.

Gdy pierwsza odsłona miała się ku końcowi, Juraj Kucka i Nego Ekofo stoczyli zażarty bój o piłkę. W pewnym momencie obrońca z Konga upadł całym ciałem na Słowaka. Tym samym walka wręcz przeniosła się do parteru. Były pomocnik Milanu nie potrafił się wyswobodzić, więc wpadł na pomysł ugryzienia zębami w klatkę piersiową...

Sędzia miał prawo nie widzieć tej sytuacji z boiska, dlatego skorzystał z wideoweryfikacji. Po analizie nagrania od razu wyrzucił 36-letniego Kuckę z boiska. Dziesięć lat młodszy od niego Ekofo został na murawie, ale w drugiej połowie też nie uniknął kary; dostał żółtą kartkę.

- Przeciwnik zagrał agresywnie. Nie chcę krytykować sędziego, ale od początku pozwalał na to, przez co na boisku było nerwowo - uważa Vladimír Weiss junior, syn trenera i zarazem kapitan Slovana. Z kolei bramkarz Milan Borjan (kiedyś Korona Kielce) dodał, że on i jego koledzy niepotrzebnie dali się ponieść emocjom.

Kuckę czeka dyskwalifikacja przynajmniej na dwa mecze, natomiast Slovan ciężki wyjazd. W II rundzie wygrany zagra ze zwycięzcą pary Urartu Erewań - Zrinjski Mostar (0:1 w pierwszym spotkaniu).

Juraj Kucka,

Liga Mistrzów. Kibice z Izraela narozrabiali na Malcie

To kolejny incydent z eliminacji Ligi Mistrzów. Europejska Unia Piłkarska właśnie wszczęła procedurę dyscyplinarną po wtorkowym meczu z udziałem maltańskiego zespołu Hamrun Spartans oraz izraelskiego Maccabi Hajfa. Mecz na Malcie, wygrany przez gości 4:0, został przerwany w pierwszej połowie na 30 minut, po tym jak kibice z Izraela rzucili na boisko race dymne. Z kolei w drugiej połowie sympatycy gospodarzy rzucali w kierunku trybun gości różne przedmioty, a fani Maccabi odpalili kolejne race.

Izraelscy kibice twierdzili, że zostali sprowokowani przez niektórych Maltańczyków skandujących "Palestyna, Palestyna". UEFA nie potwierdziła szczegółów wydarzeń, ale w środę po południu wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko obu klubom.

Według dziennika "The Times of Israel" zatrzymano pięciu kibiców Maccabi, a jak podaje "Malta Today" dwóch z nich postawiono w środę przed sądem. PAP