Justyna Kowalczyk: Najmocniejsza "dycha" w tym sezonie

Andrzej Stanowski
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Paweł Relikowski / Polska Press
BIEGI NARCIARSKIE. W Davos rozgrywane są zawody o Puchar Świata. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nie startuje w nich Justyna Kowalczyk, która pojechała na treningi do Włoch.

W sobotę Polka wzięła udział w Valdidentro w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym w ramach Pucharu Alp. I nasza biegaczka spisała się bardzo dobrze, pewnie wygrała, drugą Włoszkę Francescę Baudin wyprzedziła o 54 sekundy. Kowalczyk na Facebooku zamieściła swoje zdjęcie z trasy, na jej twarzy widać grymas. Podpis brzmi: - Niech nikomu nie przyjdzie do głowy, że to uśmiech. Zmusiły mnie Włoszki do najmocniejszej dychy w tym sezonie.

W Davos obok Kowalczyk na starcie zabrakło także Norweżki Marit Bjoergen. Bieg na 15 km stylem dowolnym wygrała Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, która wyprzedziła liderkę Pucharu Świata swoją rodaczkę Heidi Weng o 7,9 sekundy. Bardzo daleko były dwie Polski, Martyna Galewicz zajęła 51 miejsce (strata ponad 3.50 min), Kornelia Kubińska 57 (strata 4.97 min).

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Weng 539 pkt, druga jest Oestberg 469, Kowalczyk spadła na 13. pozycję, ma 111 pkt.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Justyna Kowalczyk: Najmocniejsza "dycha" w tym sezonie - Gazeta Krakowska