Dusan Vlahović celebruje bramkę
Dusan Vlahović celebruje bramkę PAP/EPA
Polacy nie mieli żadnego wpływu na zwycięstwo Juventusu w pierwszym meczu 1/2 finału Pucharu Włoch z Lazio Rzym (2:0). Wojciech Szczęsny został na ławce rezerwowych, natomiast wracający do zdrowia po kontuzji Arkadiusz Milik zajął miejsce wśród kibiców. W drugim spotkaniu tej fazy we środę Fiorentina podejmie Atalantę Bergamo. Rewanże odbędą się za dwa tygodnie.

Puchar Włoch - pierwszy półfinał dla Juventusu

W Turynie mecz na ławce rezerwowych "Starej Damy" rozpoczął Wojciech Szczęsny, a Arkadiusz Milik jest kontuzjowany. W pierwszej połowie oba zespoły nie stworzyły zbyt dużo okazji do zmiany wyniku. Przed upływem kwadransa sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale po weryfikacji systemu VAR zmienił swoją decyzję. Tuż przed przerwą hiszpański pomocnik Lazio Luis Alberto po niegroźnym strzale głową trafił w poprzeczkę.

Po wznowieniu gry Federico Chiesa otrzymał dalekie prostopadłe podanie i półgórnym uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał greckiego bramkarza gości Christosa Mandasa. Po kilkunastu minutach na 2:0, po składnej akcji Juventusu, podwyższył Dusan Vlahovic, który w polu karnym zakręcił obroną rywali.

Piękna asysta Tymoteusza Puchacza. Reprezentant Polski awansował do finału Pucharu Niemiec

Milik na trybunach podczas półfinału Juventus - Lazio
Milik na trybunach podczas półfinału Juventus - Lazio Instagram

Juventus i Lazio po raz ostatni mierzyły się ze sobą zaledwie trzy dni wcześniej. W 30. kolejce Serie A rzymianie wygrali 1:0 po golu strzelonym w doliczonym czasie gry. We wrześniu natomiast - na własnym stadionie - lepsi okazali się turyńczycy (3:1).

Rewanżowy półfinał tegorocznej edycji rozgrywek obu drużyn zaplanowano na 23 kwietnia w Rzymie. Dzień później w Bergamo zostanie wyłoniony drugi finalista. PAP