Kajakarstwo. Dobry start juniorów i ich trenera

Marcin Sabat
Klubowe
W Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. Wystąpili w nich również opolanie z Gwardii.

Na starcie regat (rywalizowano na dystansie 2000 metrów) na torze Malta stanęło 619 zawodników z 29 polskich klubów oraz zawodnicy z reprezentacji Portugalii i Ukrainy. Opole reprezentowało trzech zawodników z KKS Gwardia.

W kajakach jedynkach wystartował junior Adam kalus, zajmując ostatecznie 5. miejsce w finale. W seniorach K-1 płynął z kolei Łukasz Szczerba, który odpadł w eliminacjach. Podobnie było w osadzie K-2 z udziałem obu. Występy należy zapisać do udanych, gdyż w tej kategorii wiekowej była najlepsza obsada w Polsce, na czele z reprezentantami kraju i medalistami najważniejszych imprez światowych.

W kategorii masters rywalizował klubowy trener Romuald Figielus. Indywidualnie w kanadyjce jedynce wywalczył brązowy medal, ustępując po wyrównanej walce Ukraińcowi Nikołajowi Sbitniewowi i 17 lat młodszemu Pawłowi Baraszkiewiczowi, wicemistrzowi olimpijskiemu z Sydney z 2000 roku. W C-2 na 200 m Figielus wspólnie z Dariuszem Bresińskim - swoim partnerem z lat 80. - zajął 2. miejsce ulegając tylko byłym gwiazdom kajaków Baraszkiewiczowi i Danielowi Jędraszko.

Materiał oryginalny: Kajakarstwo. Dobry start juniorów i ich trenera - Nowa Trybuna Opolska