Jakub Maj
Jakub Maj
Charlotte FC/Twitter
Mecz Inter Miami - Charlotte FC to 33. spotkanie amerykańskiej ligi MLS. Pojedynek zakończył się remisem 2:2. Przy jednej z bramek asystował Kamil Jóźwiak. Karol Świderski pojawił się na placu gry dopiero w 64. minucie.

Kamil Jóźwiak z kolejną asystą

Kibice musieli czekać na pierwszego gola aż do 45. minuty. Wówczas Enzo Copetti pokonał bramkarza Interu Miami po asyście Calderona Vargasa. Ekipa z Florydy odpowiedziała jeszcze przed przerwą. W szóstej minucie doliczonego czasu gry na 1:1 strzelił Nicolas Stefanelli.

Tuż po przerwie Charlotte wyprowadziło kolejny cios. Tym razem główną rolę odegrał Polak - Kamil Jóźwiak. Polak pobiegł sprintem na prawym skrzydle, otrzymał podanie prostopadłe i od razu wrzucił w pole karne. Podanie było bardzo mocne i precyzyjne. Do futbolówki dopadł Calderon Vargas, który umieścił piłkę w bramce.

Charlotte nie utrzymało prowadzenia. W 84. minucie bramkę na wagę remisu zdobył Robbie Robinson. W 64. minucie na boisku pojawił się Karol Świderski, który zagrał pomimo tego, że spędził wiele godzin w samolocie po październikowym zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Obecnie Charlotte jest na 12. miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej. Do rozegrania zostało jedno spotkanie. Drużyna z Polakami w składzie zagra w ostatniej kolejce z... Interem Miami. Ekipa z Florydy nie ma już szans na play-offy, ale Charlotte nadal walczy o zajęcie miejsca, które gwarantuje kwalifikacje do fazy play-off.

Kamil Jóźwiak w obecnym sezonie MLS:

• Mecze: 24
  • Bramki: 2
  • Asysty: 6

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...