Tomasz Kuczyński
06.03.2018. Kamila Żuk była podwójną złotą medalistką mistrzostw świata juniorów. Teraz sięgnęła po złoto mistrzostw Europy seniorów! Dariusz Gdesz / Polskapress
W sobotę 30.01.2021 r. Kamila Żuk zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w biathlonie, które odbywają się w Dusznikach-Zdroju. To drugie złoto dla Polski w tej imprezie. W środę mistrzynią na 15 km została Monika Hojnisz-Staręga. Obie reprezentują AZS AWF Katowice.

Kamila Żuk w sprincie była dopiero 18. Pierwszego miejsca broniła Łotyszka Baiba Bendika, która w sobotę już nie „załapała się” na podium.

Polska biathlonistka w biegu pościgowym na 10 km od początku odrabiała straty. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim strzelaniu, gdzie Żuk była bezbłędna. Za nią na metę wbiegły Norweżki - Karoline Erdal i Asne Skrede. Magdalena Gwizdoń zaliczyła siedem pudeł i zakończyła rywalizację na 50. miejscu.

Kamila Żuk trafiła do celu we wszystkich 20 próbach na strzelnicy i odniosła największy sukces w seniorskiej karierze.