Katarzyna Furmanek z najlepszym wynikiem i medalem mistrzostw Polski AZS

Dorota Kułaga
Katarzyna Furmanek jest coraz bliżej minimum na Mistrzostwa Europy Seniorów, które wynosi 70 metrów. Fot. Dorota Kułaga
Katarzyna Furmanek z KKL Kielce wywalczyła brązowy medal w rzucie młotem na mistrzostwach Polski AZS w lekkiej atletyce, które odbyły się w Łodzi. Dobrze wypadła też pochodząca z Sandomierza płotkarka Karolina Kołeczek.

Kielczanka reprezentowała Wyższą Szkołę Edukacji o Sporcie w Warszawie. Uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie - 68,39 metra. Przegrała z utytułowanymi zawodniczkami - Malwiną Kopron i Joanną Fiodorow.

- Jestem zadowolony z tego startu. Kasia znowu uzyskała najlepszy wynik w tym sezonie, małymi kroczkami idziemy do przodu. A naszym celem są Mistrzostwa Europy Seniorów - powiedział Grzegorz Furmanek, tata i trener Katarzyny Furmanek, młodzieżowej reprezentantki Polski.

Podczas Karolina Kołeczek w biegu na 100 metrów przez płotki i Daria Zabawska w rzucie dyskiem uzyskały podczas Mistrzostw Polski AZS w Łodzi minima na Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Berlinie.

Kołeczek minimum na Mistrzostwa Europy – 12.97 uzyskała już w eliminacjach. W biegu finałowym pobiegła nieco wolniej, ale i tak pewnie zwyciężyła. Złoto zdobyła także Daria Zabawska, której wyjazd do Berlina zapewnił rzut na odległość 59.57 m.

Materiał oryginalny: Katarzyna Furmanek z najlepszym wynikiem i medalem mistrzostw Polski AZS - Echo Dnia Świętokrzyskie