King Szczecin fatalnie wypadł z meczu o podium ENBL

Jakub Lisowski
Phil Fayne nie zagrał w meczu o 3. miejsce ENBL
Phil Fayne nie zagrał w meczu o 3. miejsce ENBL Andrzej Szkocki
W meczu o trzecie miejsce European North Basketball League King Szczecin przegrał ze Startem Lublin 62:86.Tak dobrze wyglądający zespół ze Szczecina w rundzie zasadniczej ENBL kiepsko wypadł w turnieju finałowym.

We wtorek szczecinianie przegrali w półfinale turnieju z litewskim BC Wolves 55:58, ale nie poprawili swoich nastrojów w spotkaniu o brązowy medal. Musieli sobie radzić bez Phila Fayne’a (uraz), ale nie może to tłumaczyć porażki ze Startem.

King dobrze rozpoczął mecz, ale po paru minutach oddał inicjatywę. Start przycisnął i bez większego wysiłku wypracował sobie przewagę. Szczecinianie zmobilizowali się przed rozpoczęciem II kwarty i stopniowo dochodził rywali. W pewnym momencie – po rzucie Andy Mazurczaka – objęli prowadzenie 33:31, ale końcówkę odsłony znów zagrali źle i Start znów odskoczył.

Po zmianie stron King próbował odrobić straty, ale zawodziła skuteczność. To rywale byli lepiej dysponowani i w 26. minucie prowadzili nawet 59:36. Szczecinianie już nie wrócili do meczu – grali zbyt indywidualnie, bez pomysłu, a przede wszystkim bez skutecznością. 23:4 to wynik III kwarty i mówił wszystko o postawie Kinga.

Triumfatorem rozgrywek ENBL została Stal Ostrów, która w wielkim finale pokonała Litwinów 70:66.

King Szczecin – Start Lublin 62:86
Kwarty: 15:25, 21:17, 4:23, 22:21.
King: Brown 15 (1), Borowski 9, Mazurczak 7, Cuthbertson 4, Meier 2 – Szymański 8 (2), Hamilton 6, Rosiński 5 (1), Kostrzewski 4, Żmudzki 2, Wiśniewski.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?