psz
Robert Lewandowski został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej East News
Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w wysoko wygranym meczu Bayernu Monachium z VfL Wolsfsburg (6:0). Dzięki tym trafieniom kapitan reprezentacji Polski odskoczył od Luki Jovicia z Eintrachtu Frankfurt i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Robert Lewandowski lubi strzelać Wolfsburgowi

Pierwszego gola Lewandowski strzelił w 37. minucie. James Rodriguez znakomicie podał do Serge'a Gnabry'ego, który mógł uderzać na bramkę, ale wybrał dogranie do Lewandowskiego. Napastnikowi Bayernu pozostało tylko skierować piłkę do pustej bramki. Drugie trafienie polskiego snajpera wymagało dużo więcej wysiłku. W 85. minucie Franck Ribery wrzucił piłkę z lewej strony. "Lewy" w trudnej sytuacji znakomicie złożył się do główki i wpakował futbolówkę do siatki.

Robert Lewandowski najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bundesligi

Przy okazji napastnik Bayernu Monachium pobił kolejny rekord. "Lewy" o dwie bramki wyprzedził Claudio Pizarro w klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców w historii Bundesligi. Peruwiańczyk ma obecnie 40 lat (!) i jeszcze gra w Werderze Brema. W sobotę wszedł z ławki i nie wpisał się na listę strzelców.

Klasyfikacja strzelców Bundesligi (stan na 9 marca 2019)

• 17 - Robert Lewandowski (Bayern Monachium)
  • 15 - Luka Jović (Eintracht Frankfurt)
  • 14 - Paco Alcacer (Borussia Dortmund), Marco Reus (Borussia Dortmund)
  • 12 - Sebastien Haller (Eintracht Frankfurt), Yussuf Poulsen (RB Lipsk)
  • 11 - Timo Werner (RB Lipsk)
  • 10 - Ondrej Duda (Hertha Berlin), Alfred Finnbogason (FC Augsburg), Andrej Kramarić (TSG 1899 Hoffenheim), Alassane Plea (Borussia M'gladbach)
  • 9 - Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Thorgan Hazard (Borussia M'gladbach), Vedad Ibisević (Hertha Berlin), Kevin Volland (Bayer Leverkusen), Wout Weghorst (VfL Wolfsburg)

Materiał oryginalny: Klasyfikacja strzelców ligi niemieckiej: Robert Lewandowski samodzielnym liderem - Gol24