Kobieca Pogoń Szczecin w półfinale Pucharu Polski. Rewanż z Górnikiem

Jakub Lisowski
Piłkarki Pogoni utrzymują bardzo dobrą formę w rundzie wiosennej.
Piłkarki Pogoni utrzymują bardzo dobrą formę w rundzie wiosennej. Andrzej Szkocki
Pogoń Szczecin wygrała z Górnikiem Łęczna 5:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski. Tym samym szczecinianki zrewanżowały się na boisku wicemistrza Polski za dwie porażki z tym zespołem w lidze.

Pogoń odważnie i z energią rozpoczęła spotkania. Nie czekała na ruch przeciwniczek, tylko wyszła wysoko i szukała szans. I już w 3. minucie akcję rozpoczęła od bramka Natalia Radkiewicz, a na strzał techniczny z dystansu zdecydowała się Zofia Giętkowska. Piłka trafiła w poprzeczkę, ale po chwili z prawej strony zaatakowała Emilia Zdunek, wyłożyła piłkę w okolice „11” i tam Natalia Oleszkiewicz oddała celny strzał.

Z prowadzenia szczecinianki cieszyły się krótko, bo przy wyprowadzaniu akcji od bramki – Klaudia Lefeld wykorzystała złe podanie Radkiewicz, przejęła piłkę i strzeliła z 17 m. Piłka wpadła pod poprzeczką do bramki.

W I połowie zespoły mogły zdobyć kolejne bramki (Górnik tych okazji miał więcej), ale brakowało skuteczności. Rozstrzygnięcie nastąpiło zaraz po przerwie. W trzy minuty Pogoń zdobyła dwie bramki. Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Oleszkiewicz i ta trafiła z 14 m, a po chwili trzecią bramkę dla Pogoni uzyskała Karolina Łaniewska (dobitka).

Górnik próbował odrobić straty, miał przewagę, ale Pogoń dobrze się broniła i zniechęcała rywalki do ataków. A w samej końcówce wypunktowała je. Emilia Zdunek zdobyła gola po kontrze, a Patrycja Michalczyk strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego.

Do półfinału PP awansowały też: APGL Gdańsk (6:0 z LZS Stare Oborzyska), UKS SMS Łódź (1:0 ze Śląskiem Wrocław) i AZS UJ Kraków (7:1 ze Ślęzą Wrocław). Wszystkie zespoły grają w ekstraklasie. Półfinały zaplanowano na 3 maja, finał 10 lub 11 czerwca.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin 1:5 (1:1)
Bramki: Lefeld (18.) - Oleszkiewicz dwie (3. i 55.), Łaniewska (59.), Zdunek (87.), Michalczyk (90.).
Pogoń: Radkiewicz – Shahbazyan, Dyguś, Michalczyk, Szymaszek – Ratajczyk, Brodzik (90. Bielecka), Łaniewska (88. Radochońska), Zdunek (88. Aleksandra Kuśmierczyk), Giętkowska (67. Szcześniak) – Oleszkiewicz (90. Rybińska).