Kolejny hit dla Marciniaka. Poprowadzi spotkanie PSG - Liverpool

Michał Skiba
Piotrhukalo
Szymon Marciniak wciąż jest bardzo ceniony przez UEFA. Polski sędzia będzie rozjemcą meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Poprowadzi największy hit, starcie Paris Saint-Germain z Liverpoolem.

W Parku Książąt trup będzie ścielił się dość gęsto, bowiem obie drużyny nie mają zagwarantowanej gry w 1/8 finału Champions League. To kolejne spore wyróżnienie dla arbitra z Płocka i całej jego załogi. Wcześniej polscy arbitrzy sędziowali w tym sezonie finał Superpucharu Europy Atletico Madryt - Real Madryt, hit Ligi Narodów - Hiszpania - Anglia. W poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów Marciniak był rozjemcą spotkania Inter - Barcelona.

PSG będzie chciało zrewanżować się Liverpoolowi za przegraną 2:3 na Anfield w połowie września. Wtedy The Reds uratował Roberto Firmino, który zwycięskiego gola strzelił w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Na Parc des Princes arbitrem głównym będzie oczywiście Szymon Marciniak, na liniach będą pomagać mu Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, sędziami bramkowymi będą Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał, a sędzią technicznym Radosław Siejka. Mecz w środę o godz. 21.00.