Koniec przygody Piotra Zeszutka z angielskim rugby. "Młodzi...

Koniec przygody Piotra Zeszutka z angielskim rugby. "Młodzi muszą podjąć rękawice"

Adam Mauks

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Na zdjęciu: Piotr Zeszutek

Na zdjęciu: Piotr Zeszutek ©Adam Guz

Skończyła się angielska przygoda Piotra Zeszutka. W środę wrócił z miesięcznego pobytu w Londynie, gdzie walczył o kontrakt z zawodowym klubem Harlequins.
Na zdjęciu: Piotr Zeszutek

Na zdjęciu: Piotr Zeszutek ©Adam Guz

W połowie sierpnia kibice rugby w całym kraju z niedowierzaniem przyjęli wiadomość o tym, że kapitan reprezentacji Polski i sopockiego Ogniwa Piotr Zeszutek zagra w słynnym londyńskim klubie Harlequins. Popularny „Zeszyt” wykorzystał szansę wyjazdu na tzw. trial w sytuacji, gdy dwóch zawodników Harlequins grających na pozycjach „8” było kontuzjowanych.

Anglicy znali też sportowe i intelektualne możliwości Zeszutka, nie bez znaczenia były też kontakty trenera polskiej reprezentacji Irlandczyka Duaine’a Lindsey’a.
To zaowocowało blisko miesięcznym pobytem Zeszutka w Londynie. Na początku miesiąca sopocianin rozegrał w barwach Harlequins mecz z Gloucester United, w którym wystąpili rugbiści walczący o miejsce w pierwszym składzie. Zawodnik Ogniwa zebrał po nim dobre recenzje, ale to nie wystarczyło, by został w Londynie na dłużej i podpisał zawodowy kontrakt.

Jego wyjazd, doświadczenia i kontakty mogą okazać się bardzo cenne w kontekście zbliżających się meczów reprezentacji Polski, ale nie tylko.

- Wierzę, że niebawem znajdzie się kilku utalentowanych, młodych zawodników z Polski, którzy podejmą rękawice i wyjadą za granice. To jedyna droga - mówi Piotr Zeszutek.

TOP Sportowy24: Które gwiazdy sportu mają najwięcej dzieci?


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej