Korona Kielce - Zagłębiem Lubin 2:2
Korona Kielce - Zagłębiem Lubin 2:2 PAP/Andrzej Lange
PKO Ekstraklasa. Korona Kielce zremisowała z Zagłębiem Lubin 2:2 w pierwszym niedzielnym meczu 29. kolejki. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie nie zabrakło emocji i klarownych sytuacji, ale wynik ani nie drgnął. Bramkarz gospodarzy Konrad Forenc złamał palec u ręki. Mimo bólu pozostał na boisku.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Zagłębie Lubin 2:2

W meczu z pory obiadowej zabrakło właściwie tylko deseru w postaci decydującej bramki dla jednych bądź drugich. Przystawka wypadła godnie, bo to co najlepsze zapowiedziały klarowne, choć zmarnowane sytuacje w obu szesnastkach.

Danie główne podano prędko i konsumowano aż do końca pierwszej odsłony. Wtedy końcowy rezultat został bowiem ustalony po efektownym strzale Dawida Kurminowskiego. Napastnik Zagłębia trafił pod poprzeczkę, gdy piłkę dostarczył mu Kacper Chodyna.

To właśnie Miedziowi objęli prowadzenie w 19 minucie. Po rykoszecie od Miłosza Trojka futbolówkę do siatki skierował Marko Poletanović. Radość przyjezdnych nie trwała zbyt długo. Ambitna Korona, dopingowana przez blisko 12 tys. kibiców doprowadziła do wyrównania w 30 minucie, kiedy dośrodkowanie zwieńczył Jewgienij Szykawka. Dziesięć minut później ten sam snajper również głową dał kielczanom prowadzenie.

Trudna sytuacja Zagłębia w tabeli Ekstraklasy

W drugiej połowie błysnęli bramkarze, zwłaszcza Konrad Forenc, który obronił groźne próby Filipa Starzyńskiego i Jakuba Świerczoka. Dla Korony to siódmy mecz z rzędu bez porażki (cztery zwycięstw, trzy remisy). Ma cztery punkty zapasu nad strefą spadkową. Zagłębie jest oczko nad kreską i czeka na odpowiedź Śląska Wrocław w meczu z Górnikiem Zabrze.

W następnej kolejce Korona wybierze się do Stali Mielec. Zagłębie podejmie Widzew Łódź. Zespół Waldemara Fornalika na kolejną wygraną czeka od 6 marca (trzy porażki, trzy remisy).

- Zagłębie może czuć niedosyt z meczu w Kielcach - stwierdził komentujący w Canal+ Sport Michał Trela.

Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):