Tomasz Górski
18.10.2022 warszawa ul domaniewska 45wywiad adama godlewskiego z aleksandarem vukovicemwywiad studio studiun/z aleksandar vukovicfo. krystian dobuszyński/polska press brak
PKO Ekstraklasa. W sobotnim spotkaniu 15. kolejki Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z ŁKS-em Łódź (3:3). Goście prowadzili nawet trzema bramkami, ale tuż przed przerwą czerwoną kartkę został ukarany Alexandros Katranis, który dodatkowo sprokurował rzut karny. Po zmienia stron beniaminek zdołał strzelić dwie bramki. Dla Piasta to już... jedenasty remis w tym sezonie, z czego piąty z rzędu.

Piast Gliwice remisuje w PKO Ekstraklasie... po raz jedenasty!

Kibice i sami zawodnicy Piasta mogą przecierać oczy ze zdziwienia, że drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia tak chętnie lubi dzielić się punktami z innymi. Podobnie było też dzisiaj, bo przed pierwszym gwizdkiem Pawła Raczkowskiego, śląski zespół na 14 meczów w PKO Ekstraklasie aż 10 razy dopisywał na swoje konto 1 "oczko" przypadające za remis. Co więcej, nie było rozstrzygnięcia w czterech ostatnich meczach z rzędu.

Wiele wskazywało na to, że w starciu z ostatnim w tabeli ŁKS-em Łódź Piast Gliwice sięgnie wreszcie po komplet punktów po raz pierwszy od... 29 września, kiedy przed własną publicznością pokonał Widzew Łódź (3:2).

Ostatnie ligowe remisy Piasta Gliwice w tym sezonie:

• 07.10.2023 r. Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 1:1
  • 20.10.2023 r. Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0
  • 28.10.2023 r. Warta Poznań - Piast Gliwice 1:1
  • 03.11.2023 r. Piast Gliwice - Korona Kielce 0:0
  • 11.11.2023 r. ŁKS Łódź - Piast Gliwice 3:3

Spotkanie z beniaminkiem zaczęło się od mocnego uderzenia Damiana Kądziora. W 10. minucie wpisał się na listę strzelców po zagraniu Michaela Ameyawa. Dziesięć minut później Kądzior zanotował asystę, dokładnie wrzucając piłkę z rzutu wolnego na głowę Ariela Mosóra. W 38. minucie na 3:0 podwyższył Michael Ameyaw, zamykając składną akcję strzałem z bliska po podaniu Jorge Feliksa.

Kiedy wydawało się, że gliwiczanie zejdą na przerwę z trzybramkową zaliczką, to dał o sobie znać... Alexandros Katranis. Grek faulował rywala w polu karnym i poza czerwoną kartkę sędzia wskazał na rzut karny. Na gola zamienił go Dani Ramirez.

Po zmianie stron szybko bramkę kontaktową zdobył Kay Tejan, który popisał się kapitalnym przechwytem, rajdem i mierzonym strzałem. Remis zapewnił za to Piotr Janczukowicz, który wykorzystał błąd obrony. Piąty podział punktów stał się faktem.

Pół żartem, pół serio można napisać, że skoro Piast Gliwice - jak to ujęli komentujący mecz Rafał Dębiński Dębiński i Rafał Nahorny - jest "królem remisów", to może trener Aleksandar Vuković "zasługuje" na przydomek "Kompromisowy"? Ciekawe, co na to jego "poddani" i zwierzchnicy, a przede wszystkim: sam zainteresowany.