Łatwa wygrana „Pasów” z debiutem w tle

Andrzej Stanowski
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Hokeiści Comarch Cracovii bez problemów uporali się z gospodarzami meczu w Opolu, wygrywając 6:1.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków Cracovii. W 6 min goście wykorzystali grę w przewadze i Tomas Sykora dał im prowadzenie. W trzy minuty później Teddy Da Costa podwyższył na 2:0. Przewaga gości w tej tercji była przygniatająca, o czym świadczy liczba strzałów 18-4. Gdyby nie bramkarz gospodarzy Michał Kieler, Cracovia prowadziłaby znacznie wyżej.

W drugiej odsłonie trwała dominacja gości, którzy w odstępie pięciu minut zdobyli trzy gole. Swoją drugą bramkę zdobył Da Costa. W trzeciej tercji goście zwolnili tempo, gospodarzom przy stanie 0:6 udało się strzelić kontaktowego gola.

W Cracovii zadebiutował 19-letni napastnik Eryk Sztwiertnia, który hokeja uczył się grać w Czechach, ostatnio występował w klubie Frydek Mistek.