Bartosz Głąb
Ali Gholizadeh zagrał w reprezentacji Iranu.
Ali Gholizadeh zagrał w reprezentacji Iranu. Adam Jastrzębowski / Polska Press
Lech Poznań. Ali Golizadeh zagrał 45 minut w meczu towarzyskim reprezentacji Iranu przeciwko Burkina Faso w ramach przygotowań do Pucharu Azji. Jego drużyna pokonała rywali 2:1. Piłkarza zabraknie podczas przygotowań "Kolejorza" do wiosennych meczów w PKO Ekstraklasie.

Ali Gholizadeh zagrał w reprezentacji Iranu

Reprezentacja Iranu przygotowuje się do Pucharu Azji, który rozpocznie się 12 stycznia w Katarze. W piątek 5 stycznia zmierzyła się w meczu towarzyskim z reprezentacją Burkina Faso na irańskiej wyspie Kisz. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1 po bramkach Mehdi Taremiego z FC Porto i Omida Ebrahimiego z kataskiego Al-Shamal.

Ali Gholizadeh pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy zmieniając Alireza Jahanbakhsha z holenderskiego Feyenoordu Rotterdam.

Ali Gholizadeh opuści okres przygotowawczy w Lechu Poznań

Z racji powołania na prestiżowy w Azji turniej, piłkarza Lecha zabraknie na obozie przygotowawczym z klubem, oraz może opuścić pierwszy wiosenny mecz w PKO Ekstraklasie. Iran w fazie grupowej zmierzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Palestyną i Hong Kongiem. Finał turnieju zaplanowany jest na 10 lutego, czyli w dzień, w który zaplanowany jest mecz ligowy "Kolejorza" z Zagłębiem Lubin.

Jesienią z powodu kontuzji jeden z najdroższych piłkarzy PKO Ekstraklasy opuścił większą część rundy. Kibice "Kolejorza" z pewnością nie będą zadowoleni z faktu, że zimą także zabraknie zawodnika z zespołem.