od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań bez przełamania. Po odpadnięciu z el. Ligi Konferencji i ligowej porażce ze Śląskiem Wrocław tym razem musiał gonić wynik z Górnikiem Zabrze. Skończyło się na wyszarpanym remisie 1:1. Na bramkę Daisuke Yokoty z rzutu karnego w drugiej połowie odpowiedział Alan Czerwiński.

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1

Jeśli tak mają wyglądać przeprosiny to fani Kolejorza mają prawo ich nie przyjmować. Po 1:3 ze Spartakiem Trnawą i Śląskiem Wrocław nastąpił prawie tak samo rozczarowujący remis 1:1 z Górnikiem. Z ponad 22 tys. opuszczających stadion przy Bułgarskiej tylko sektor gości cieszył się z wyniku.

Lech zaczął nawet przyzwoicie. Zanim Górnik objął prowadzenie, kapitan Mikael Ishak dwukrotnie stanął przed szansą na gola. Najpierw tyłem z piętki obił poprzeczkę, zaraz potem sprzed linii bramkowej piłkę wybił mu Dominik Szala. Szwed nie dokończył nawet połowy, bo po tym uderzeniu poprosił o zmianę z powodu urazu pachwiny.

W tym meczu Lech wykonał przytłaczającą liczbę dośrodkowań. Było ich przeszło czterdzieści przy ledwie kilku Górnika.

W drugiej połowie Lecha było stać jedynie na wyrównującą bramkę. Po dośrodkowaniu Dino Hoticia do siatki głową trafił zastępca kontuzjowanego Joela Pereiry, czyli Alan Czerwiński.

Gdyby Górnik wykorzystał kontratak w 94 minucie, to Lech nie ugrałby nawet oczka. Kapitalny powrót za Piotrem Krawczykiem zaliczył jednak wspomniany Dino Hotić.

Swoją piłkę meczową miał też Lech. Po zgraniu to Afonso Sousa oddał celny strzał. Jedną ręką do boku piłkę zbił jednak Daniel Bielica.

Oceny piłkarzy po meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze (w skali 1-6):