Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk wygrała z Druteksem-Bytovią Bytów 2:0 w meczu sparingowym rozegranym na stadionie przy ul. Traugutta.

Dla biało-zielonych to był ostatni sparing przed rozpoczęciem wiosny w Lotto Ekstraklasie. Lechia za tydzień zagra z Jagiellonią Białystok i zapewne zacznie to spotkanie w składzie zbliżonym do tego z pierwszej połowy sparingowego meczu z Bytovią. W składzie gdańskiego zespołu zabrakło Vanji Milinkovicia-Savicia, Bartłomieja Pawłowskiego i Simeona Sławczewa. Nie zagrał też najnowszy nabytek Gino van Kessel, który dopiero dziś dotarł do Gdańska i został wypożyczony ze Slavii Praga do końca sezonu. Reprezentant Curacao z trybun obserwował poczynania swoich nowych kolegów, a kibice biało-zielonych powitali go brawami. Po raz pierwszy w bramce biało-zielonych pojawił się za to Dusan Kuciak.

Lechia w pierwszej połowie miała pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi i szybko objęła prowadzenie. Już w 10 minucie po zagraniu Flavio Paixao sytuację sam na sam z Michałem Szromnikiem wykorzystał Marco Paixao. Wydaje się, że właśnie bracia stworzą duet napastników na inaugurację rundy wiosennej. W tej części gry biało-zieloni jeszcze raz zagrozili bramce Bytovii, ale Szromnik odbił piłkę na róg po strzale z rzutu wolnego Rafała Wolskiego. W drugiej połowie biało-zieloni strzelili drugiego gola, a do siatki piłkę posłał Piotr Wiśniewski. To czwarta bramka "Wiśni" w zimowym okresie przygotowawczym i został najlepszym strzelcem zespołu. Lechia tym samym wygrała wszystkie pięć meczów sparingowych.

Piłkarze Bytovii nie mieli argumentów, żeby poważniej zagrozić bramce Lechii. Jedynie Marek Opałacz w pierwszej połowie próbował zaskoczyć Kuciaka.

Lechia Gdańsk - Drutex-Bytovia Bytów 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marco Paixao (10), 2:0 Piotr Wiśniewski (72)

Lechia: (I połowa) Kuciak - Janicki (19 Wojtkowiak), Maloca, Wawrzyniak - Stolarski, Krasić, Borysiuk, Wolski, Peszko - M. Paixao, F. Paixao. (II połowa) Podleśny - Wojtkowiak, Maloca (60 Joao Nunes), Vitoria, Wawrzyniak - Haraslin, Mila, Chrapek, Wiśniewski, Mak - Kuświk

Drutex-Bytovia: (I połowa) Szromnik - Bielak, Cseh, Opałacz - Kamiński, Wolski, Rzuchowski, Wacławczyk, Monterde - Ploj, Surdykowski. (II połowa) Bieszczad - Wróbel, K, Bąk, Wilczyński - Modelski, Poczobut, Cieślik, Serafin, Wilk - Klichowicz, J. Bąk

Materiał oryginalny: Lechia Gdańsk wygrała sparing z Drutex-Bytovią. Gino van Kessel oglądał mecz z trybun - Dziennik Bałtycki