Lechia zagrała sparing z reprezentacją Ukrainy. "Sparing widmo"
Lechia zagrała sparing z reprezentacją Ukrainy. "Sparing widmo" Przemyslaw Swiderski
Pierwszoligowa Lechia Gdańsk rozegrała w czwartek towarzyski mecz z reprezentacją Ukrainy. Sparing był zamknięty dla kibiców i przedstawicieli mediów. Na prośbę gości nie przeprowadzono też żadnej transmisji na żywo. Nasza drużyna przegrała 0:2.

Mecz Lechia Gdańsk - reprezentacja Ukrainy 0:2

Od poniedziałku Ukraina trenowała w Gdańsku. Zwieńczeniem pobytu na Wybrzeżu okazał się czwartkowy mecz z Lechią. Dla naszych wschodnich sąsiadów stanowił ważny, jeśli nie kluczowy element przygotowań do spotkania z Włochami o bezpośredni awans na Euro 2024. Ten hit odbędzie się w poniedziałek (20 listopada) w niemieckim Leverkusen. Przegrany potencjalnie zagra z Polską... w barażach o turniej w Niemczech właśnie.

Ukraina nie chciała, żeby o sparingu z Lechią było głośno. Dlatego zamknęła go przed (prawie) wszystkimi. Klub z Gdańska przeprowadził jedynie szczątkową relację tekstową, podając skład, przeprowadzone zmiany i minuty, w których padły bramki dla gości. Wiemy tyle, że Ukraina objęła prowadzenie w 22 minucie, gdy trafił Ołeksandr Pichalonok. W 53 minucie podwyższył i zarazem ustalił wynik Jehor Nazaryna.

Mecz na Polsat Plus Arenie rozpoczął się o godzinie 16:00 i toczył w deszczu. W składzie Lechii zobaczyliśmy trzech Ukraińców. Między słupkami stanął Bohdan Sarnawskyi, w pomocy wystąpił Iwan Żelizko (kapitan drużyny), natomiast w ataku przez blisko godzinę Maksym Chłan.

W przyszły piątek (25 listopada) Lechia zagra hitowy mecz Fortuna 1 Ligi. W Gdyni w derbach Trójmiasta zmierzy się z liderującą Arką, której kibice zapowiedzieli zawieszenie bojkotu i tym samym powrót na trybuny.

Po wybuchu wojny na Ukrainie Lechia miała okazję mierzyć się z Szachtarem Donieck - także w Gdańsku. Spotkanie rozegrane w kwietniu zeszłego roku skończyło się wynikiem 2:3. Sędziował Szymon Marciniak, na trybunach zasiadło ponad 12 tys. widzów.

Lechia Gdańsk - Ukraina 0:2 (0:1)
Bramki: Ołeksandr Pichalonok 22', Jehor Nazaryna 53'
Spotkanie odbyło się na Polsat Plus Arenie w Gdańsku

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawskyi (46' Antoni Mikułko) - Dawid Bugaj, Andrei Chindris, Bartosz Brzęk, Miłosz Kałahur (59' Marcel Bajko) - Iwan Żelizko, Rifet Kapić (59' Adam Kardaś), Kacper Sezonienko (89' Dominik Lemka) - Camilo Mena (46' Jakub Sypek), Łukasz Zjawiński (77' Bartosz Borkowski), Maksym Chłan (59' Dominik Piła).