Bartosz Głąb
Lisandro Semedo (Radomiak) zdobywa gola w meczu z Legią Warszawa.
Lisandro Semedo (Radomiak) zdobywa gola w meczu z Legią Warszawa. Leszek Szymański / PAP
Radomiak Radom wygra 3:0 z Legią Warszawa w ostatnim niedzielnym meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy. Wojskowi są kolejnym zespołem walczącym o czołowe lokaty w lidze, który w ten weekend przegrał swoje spotkanie. Chyba nikt w tym sezonie nie chce sięgnąć po mistrzostwo Polski. Natomiast Radomiak Radom znacznie przybliżył się do utrzymania.

Legia Warszawa grała w osłabieniu od 6. minuty

Rywalizacja przy Łazienkowskiej dla Legii rozpoczęła się najgorzej jak tylko mogła. Już w 3. minucie Bartosz Kapustka ostro sfaulował Christosa Donisa. Po ataku gracza Legii rywal długo zwijał się z bólu, a sędzia Jarosław Przybył został wezwany do monitora VAR, by przyjrzeć się zdarzeniu. Arbiter zdecydował o ukaraniu czerwoną kartką pomocnika. Wojskowi niemal cały mecz musieli grać w osłabieniu. Decyzja chyba wydaje się być słuszna, gdyż chwilę później faulowany zawodnik Radomiaka musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Bartosz Kapustka (Legia) ukarany czerwoną kartką.
Bartosz Kapustka (Legia) ukarany czerwoną kartką. Leszek Szymański / PAP

Zdarzenie z początku meczu ustawiło mecz na kolejne minuty. Legia zamurowała dostęp do własnego pola karnego i od czasu do czasu starała się groźnie zaatakować. Mimo skupienia się gości na defensywie, Radomiak dwukrotnie stanął przed szansą na zdobycie bramki. W 24. minucie piłka w "szesnastce" miejscowych trafiła do Rafała Wolskiego, ale były piłkarz Wojskowych fatalnie spudłował. Natomiast w 35. minucie Dominik Hładun skutecznie interweniował po dobrym uderzeniu Lisandro Semedo.

Trzy ciosy Radomiaka Radom. Legia Warszawa rozbita przy Łazienkowskiej

Kilka minut po zmianie stron Radomiak ponownie mógł strzelić gola w typowy dla Ekstraklasy sposób. Dawid Abramowicz urwał się lewą stroną i chciał dośrodkować w pole karne, ale wyszedł z tego... centrostrzał. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki warszawian. W odpowiedzi strzał głową oddał Marc Gual, ale futbolówka w tej sytuacji również minęła bramkę.

Radomiak dopiął swego w 66. minucie. Vagner Dias zagrał do Lisandro Semedo, ten wpadł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem wprawił w ekstazę swoich kolegów i całą ławkę rezerwowych gości. Chwilę później Legia była bliska wyrównania, ale strzał głową Pawła Wszołka minął bramkę przyjezdnych.

Asystent przy pierwszej bramce dla Radomiaka pozazdrościł swojemu koledze i w 73. minucie również wpisał się na listę strzelców. Gracz Radomiaka idealnie znalazł się w polu karnym Legii po podaniu Bruno Jordao i podwyższył wynik.

W tym momencie Legioniści byli już wyraźnie rozbici i tylko czekali na końcowy gwizdek. Z tego skorzystali goście, którzy wciąż naciskali. W 79. minucie Luka Vusković potężnie huknął z dystansu, piłka delikatnie odbiła się od Artura Jędrzejczyka i po raz trzeci w tym meczu pokonała Dominika Hładuna.

W ostatnich minutach to Radomiak był bliższy kolejnych bramek, ale kolejne gole już nie padły. Można napisać, że mecz zakończył się tylko zwycięstwem 3:0 przyjezdnych. Z sześciu czołowych zespołów ligi, punkty zdobył jedynie Śląsk Wrocław. Warszawianie nie wykorzystali szansy zbliżenia się do lidera na odległość punktu.

W następnej kolejce Wojskowych czeka wyjazd na Bułgarską, by zagrać w prestiżowy mecz z Lechem Poznań, natomiast Radomiak Radom u siebie podejmie będący w strefie spadkowej Ruch Chorzów.

Dariusz Miodulski (prezes Legii) zawiedziony po przegranym meczu z Radomiakiem Radom. Leszek Szymański / PAP

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Radomiak Radom (w skali 1-6):