Piotr Rzepecki
od 16 lat
Legia Warszawa zabawiła się w drugim letnim sparingu. Na obozie w Austrii podopieczni Kosty Runjaica pokonali rumuńską drużynę FC Botosani aż 5:0. Co więcej, wszystkie bramki padły przed przerwą. Hat-trickiem popisał się Blaz Kramer, a dwa gole strzelił Marc Gual, po raz pierwszy w tych barwach.

Legia wysoko wygrała w pierwszym sparingu. Gole padały tylko w 1. połowie

Wicemistrz Polski potrzebował ledwie dziesięć minut, by otworzyć worek z bramkami. Do siatki rywali, którzy ostatni sezon zakończyli na dwunastym miejscu, jako pierwszy trafił Blaz Kramer. Słoweński napastnik popisał się jeszcze dwoma golami w pierwszej połowie meczu, kompletując hat-tricka.

Dwie bramki z kolei strzelił Marc Gual, który mógł pierwszy raz cieszyć się z goli w koszulce Legii. Hiszpan, podobnie jak cała wyjściowa jedenastka, został w przerwie zmieniony. Dobrze wypadł też m.in. Ernest Muci, autor dwóch pierwszych asyst w meczu.

- Troszkę się bawimy - przyznała szczerze Legia w mediach społecznościowych podczas przerwy meczu.

W drugiej części meczu bramek nie oglądaliśmy w ogóle. Legia była blisko szóstego trafienia. Kwadrans przed końcem piłkę w siatce umieścił Tomas Pekhart, ale Czech był na spalonym w momencie podania, co nie uszło uwadze arbitra.

- Piłkarze Botosani wyglądają zdecydowanie lepiej w drugiej połowie, ale i Legia zwolniła trochę tempo. Rywale będą mogli mówić, że drugą połowę zremisowali 0:0, więc nie było tak źle - żartował podczas transmisji komentujący ten mecz w TVP Sport, Adam Kotleszka.

Legia Warszawa - FC Botosani 5:0 (5:0)

Bramki: Kramer 10', 38', 39', Gual 11', 42'.

Skład Legii Warszawa w I połowie: Cezary Miszta - Maik Nawrocki, Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk - Paweł Wszołek, Josue, Ilay Emlkies (zawodnik testowany), Jakub Jędrasik, Marc Gual, Ernest Muci - Blaz Kramer.

Skład w II połowie: Gabriel Kobylak - Radovan Pankov, Ihor Kharatin, Yuri Ribeiro - Makana Baku, Patryk Sokołowski, Filip Rejczyk, Patryk Kun - Maciej Rosołek, Tomas Pekhart - Carlitos.

Lista sparingów Legii Warszawa na obozie w Austrii:

• 1 lipca, godz. 18:00 z Karabachem FK
  • 4 lipca, godz. 18:00 z Red Bullem Salzburg

Wszystkie mecze będą transmitowane przez TVP Sport. Będzie je można obejrzeć w telewizji, w aplikacji mobilnej oraz w aplikacji Smart TV.