Jakub Maj
Jakub Maj
Szymon Starnawski, Legia Warszawa/YT
Legia Warszawa w sparingu przed nowym sezonem pokonała Lechię Gdańsk 3:1. Stołeczny klub sprawdził kilku nowych zawodników. Patryk Kun zaczął w pierwszym składzie, natomiast Gual i Pankov weszli z ławki.

Legia Warszawa zagrała sparing z Lechią Gdańsk

Sezon 2022/23 Legia Warszawa może uznać za bardzo udane. Nie udało się zdobyć mistrzostwa, ale "Wojskowi" do gabloty włożyli Puchar Polski. Stołeczny klub w przyszłym sezonie celu jej jeszcze wyżej, gdyż chce się dobrze pokazać w europejskich pucharach, ale także powalczyć o pierwsze miejsce w Ekstraklasie.

Legia w przedsezonowym sparingu zmierzyła się z Lechią Gdańsk, która zaliczyła fatalny sezon. Biało-Zieloni spadli z hukiem do 1. ligi. Sobotni mecz rozpoczął się dla Legii bardzo dobrze. Już w 22. minucie Carlitos wyprowadził swój zespół na prowadzenie dzięki precyzyjnemu uderzeniu sprzed pola karnego. Kilka minut później wynik podwyższył Josue, który nie miał problemu, aby pokonać bramkarza strzałem z rzutu karnego.

W stołecznej ekipie zadebiutowało kilku nowych zawodników. W pierwszym składzie zagrał Patryk Kun, który przyszedł z Rakowa Częstochowa za darmo i ma zastąpić Filipa Mladenovicia, który przeniósł się do Grecji. Z ławki wszedł Radovan Pankov - nowy środkowy obrońca. Na placu gry w drugiej połowie zameldował się Marc Gual - hiszpański król strzelców poprzedniego sezonu Ekstraklasy. W 65. minucie trzecią bramkę dla warszawskiej drużyny strzelił Ramil Mustafaev. Lechię było stać tylko na bramkę honorową, którą zdobył Kacper Sezionenko.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:1 (2:0)
Bramki: Carlitos (22'), Josue (28'), Mustafaev (65') - Sezionenko (83')

Skład Legii Warszawa: Hładun, Nawrocki, Kharatin, Ribeiro, Baku, Josue, Celhaka, Kun, Rosołek, Kramer, Carlitos
Skład Lechii Gdańsk: Mikułko, Bartkowski, Nalepa, Kałahur, Kubicki, de Kamps, Neugebauer, Diabate, Zjawiński, Piła, Brylowski