Bartosz Głąb
Gabriel Jesus celebrujący bramkę w Premier League.
Gabriel Jesus celebrujący bramkę w Premier League. PAP/EPA
Liga angielska. Arsenal FC w meczu otwierającym 22. kolejkę pokonał wyjeździe Nottingham Forest 2:1 po bramkach Gabriela Jesusa i Bukayo Saki. W samej końcówce na murawie pojawił się reprezentant Polski - Jakub Kiwior.

Liga angielska. Arsenal pokonał Nottingham na inaugurację 22. kolejki

W pierwszym meczu 22. kolejki Premier League walczący o tytuł mistrza kraju Arsenal zmierzył się z broniącym się przed spadkiem Nottingham Forest. Po raz kolejny tylko na ławce rezerwowych "Kanonierów" zasiadł reprezentant Polski - Jakub Kiwior.

Od początku meczu było widać, o jakie cele walczy każda z drużyn. Londyńczycy zdecydowanie przeważali, ale w pierwszej części meczu nie potrafili zaskoczyć defensywy rywali na tyle, by zdobył bramkę otwierającą mecz. Udało się to dopiero po zmianie stron.

W 65. minucie Oleksandr Zinczenko rzucił z autu w pole karne gospodarzy, gdzie piłkę przejął Gabriel Jesus i precyzyjnym uderzeniem, między nogami bramkarza, strzelił gola na 1:0. Zaledwie 7 minut później przewaga "Kanonierów" była już dwubramkowa. Tym razem brazylijski napastnik zagrał do Bukayo Saki, który nie miał problemów z pokonaniem Matta Turnera.

Liga angielska. Jakub Kiwior pojawił się na murawie w końcówce

Nottingham praktycznie przez cały mecz nie zagrażało bramce rywalom, ale w końcówce zdołało zdobyć kontaktową bramkę. W 89 minucie Taiwo Awoniyi trafił do bramki "Kanonierów", ale drużyna mimo intensywnej końcówki nie zdołała wyrównać.

Arsenal dzięki zwycięstwu zbliżył się do liderującego Liverpoolu na zaledwie 2 punkty. W samej końcówce na boisku pojawił się Jakub Kiwior, który zimą był wypychany do włoskich klubów, ale obecnie wydaje się, że zostanie w stolicy Anglii.