Liga angielska. Chelsea nie zwalnia tempa. The Blues zwyciężyli w derbach

krk
Chelsea pokonała na wyjeździe West Ham United 2:1
Chelsea pokonała na wyjeździe West Ham United 2:1 Michael Zemanek / BPI Football / East News
Liga angielska. Chelsea w derbach Londynu, kończących 27. kolejkę Premier League, pokonała na wyjeździe West Ham United 2:1. Dla The Blues trafiali Eden Hazard i Diego Costa, a rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył w końcówce Manuel Lanzini. Podopieczni Antonio Conte zachowali 10-punktową przewagę na drugim Tottenham Hotspur.

Pewnie zmierzająca po mistrzowski tytuł Chelsea nie potknęła się na boisku lokalnego rywala. Co prawda w pierwszej połowie to gospodarze prezentowali się lepiej, ale do szatni schodzili z bagażem jednej bramki. W 25. minucie Pedro zagrał idealnie w tempo do Edena Hazarda, a ten strzelił obok próbującego go powstrzymać Darrena Randolpha.

Pięć minut po wznowieniu gry 17. gola w sezonie strzelił Diego Costa. Po rzucie rożnym futbolówka spadła prosto na nogę snajpera The Blues, który nie zwykł marnować takich sytuacji. Piłkarze Młotów mieli swoje szanse po stałych fragmentach gry, ale nie byli w stanie zamienić ich na bramki. Dopięli swego dopiero w doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Manuela Lanziniego. Chelsea na London Stadium odniosła już 21. ligowe zwycięstwo, utrzymując 10-punktową przewagę nad drugim Tottenhamem.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Najdroższe transfery Polaków: Grosicki piąty [TOP 10]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga angielska. Chelsea nie zwalnia tempa. The Blues zwyciężyli w derbach - Gol24