OPRAC.:
Bartosz Głąb
28. kolejka Premier League. Arsenal FC - Brentford 2:1.
28. kolejka Premier League. Arsenal FC - Brentford 2:1. PAP/EPA
Liga angielska. Arsenal w ostatnim sobotnim meczu 28. kolejki rozgrywek ograł na Emirates Stadium 2:1 i został liderem tabeli. Londyńczycy decydującą bramkę zdobyli w 86. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Kai Havertz. Jakub Kiwior po raz szósty z rzędu wyszedł w podstawowym składzie "Kanonierów".

Liga angielska. Jakub Kiwior wyszedł po raz szósty z rzędu w wyjściowym składzie Arsenalu

Prowadzenie gospodarzom w 19. minucie dał Declan Rice, który trafił do bramki głową po dośrodkowaniu Bena White'a. Niespodziewanie w doliczonym czasie pierwszej połowy do remisu doprowadził Yoane Wissa, ale całą odpowiedzialność za stratę gola ponosi bramkarz Aaron Ramsdale. Anglik zbyt długo zbierał się do wybicia piłki w niegroźnej sytuacji i ostatecznie trafił w wykonującego wślizg reprezentanta DR Konga, a piłka wpadła do bramki.

Na przerwę Ramsdale schodził ze spuszczoną głową, pocieszany przez kolegów z zespołu. Przed rozpoczęciem drugiej połowy animuszu próbowali dodać mu miejscowi kibice, którzy oklaskiwali go na stojąco. Anglik zrehabilitował się, popisując się dwoma efektownymi interwencjami - przy strzałach Ivana Toneya i Nathana Collinsa - i ratując swój zespół przed stratą gola.

Liga angielska. Arsenal został nowym liderem tabeli

"Kanonierzy" wykorzystali to "odrodzenie" swojego bramkarza, zdobywając w końcówce zwycięskiego gola. Po drugiej tego wieczoru asyście White'a piłkę do siatki głową w 86. minucie posłał Kai Havertz. 24-letni Niemiec w każdym z czterech ostatnich spotkań ligowych wpisał się na listę strzelców.

Jakub Kiwior został zmieniony w 79. minucie. Dla Polaka było to szóste z rzędu spotkanie w wyjściowym składzie londyńskiej drużyny.

Podopieczni Hiszpana Mikela Artety ostatnio w ekstraklasie nie mają sobie równych. Wygrali wszystkie ligowe mecze od początku 2024, w tym z Liverpoolem 3:1. W tym okresie zdobyli 33 bramki i stracili... cztery.

Arsenal ma 64 punkty i wyprzedza o jeden Liverpool oraz o dwa broniącą tytułu ekipę Manchesteru City. Niedzielny hit na Anfield, który może wyłonić nowego lidera (w przypadku remisu pozostanie nim Arsenal), planowany jest na godzinę 16.45.

(PAP)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...