Jakub Jabłoński
"Czerwone Diabły" wygrywają w szalonym meczu. Bramkę zdobył "kontrowersyjny" bohater Rui Vieira/Associated Press/East News
Liga angielska. Manchester United wygrywa w 22. kolejce angielskiej ekstraklasy przeciwko Wolverhampton (4:3). "Czerwone Diabły" mimo dwubramkowe prowadzenia po pierwszej połowie musiały drżeć o wynik z "Wilkami" do ostatniej minuty. Bohaterem 18-letni pomocnik.

Liga angielska. Wolverhampton - Manchester United 3:4

"Czerwone Diabły" znakomicie weszły w mecz na Molineux Stadium. Podopieczni Ten Haga od samego początku narzucili gospodarzom mocne tempo gry. Piłkarze w białych koszulkach szybko objęli prowadzenie za sprawą Marcusa Rashforda, który stał się bohaterem jednej niezbyt miłej sytuacji. Angielski piłkarz miał opuścić w zeszłym tygodniu trening z powodu "choroby", a dzień wcześniej atakujący drużyny z Old Trafford świetnie się bawił w jednym z klubów nocnych.

Anglik już w 5. minucie strzałem ze stojącej piłki pokonał golkipera rywali. Finezyjnym uderzeniem nie dał mu absolutnie żadnych szans, a podopieczni holenderskiego szkoleniowca mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia.

Potem już tylo było lepiej. Rasmus Hojlund jak to on świetnie odnalazł się w polu karnym. Po jednym dośrodkowaniu Duńczyk z najbliższej odległości wbił piłkę do bramki. Napastnik nie mógł się pomylić. I nie pomylił. Po pierwszych 45 minutach Manchester United wygrywał z gospodarzami 2:0 i był na dobrej drodze do zainkasowania trzech punktów.

Wolverhampton walczyło. United wymęczyło zwycięstwo

Druga połowa była o wiele bardziej emocjonująca. Do gry wkroczyło Wolverhampton, które w swoim domu nie chciało dopuścić do straty punktów. Pierwsze ostrzeżenie wysłał Pablo Sarabia, który bezbłędnie wykorzystał "jedenastkę" w 71. minucie. Szybko odpowiedział potem Scott McTominay i po raz kolejny "Czerwone Diabły" wyszły na dwubramkowe prowadzenie.

Na sam koniec emocji nie zabrakło. Gospodarze po jednym ze stałych fragmentów strzelili bramkę kontaktową. Najwyżej do piłki wyżej Max Kilman i na pięć minut do końca Wolverhampton złapało kontakt. Natchnienie piłkarze Gary'ego O'Neil'a nie zamierzali składać broni. W 94. minucie zadali jeszcze jeden. Po znakomitej kontrze bramkę na 3:3 zdobył Pedro Neto. To koniec emocji? W żadnym wypadku! Pięknym finezyjnym uderzeniem młodziutki Kobbie Mainoo uratował Manchester United od kolejnej kompromitacji.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Xavi Hernandez po kolejnej kompromitacji FC Barcelony podjął jedną z najbardziej słusznych decyzji. Hiszpan po sezonie opuści szeregi "Dumy Katalonii" i nie będzie trenował już m.in. Roberta Lewandowskiego. Kto może go zastąpić? Przedstawiamy najlepszych kandydatów na stanowisko szkoleniowca katalońskiego klubu!Aby zobaczyć listę potencjalnych kandydatów na trenera m.in. Roberta Lewandowskiego kliknij strzałkę w prawo!

Liga hiszpańska. FC Barcelona po sezonie zostanie bez trener...