Liga angielska. Maszyna Guardioli pracuje aż miło. City zmiażdżyło Tottenham!

PI
EAST NEWS
Manchester City odniósł szesnastą ligową wygraną z rzędu! Podopieczni Pepa Guardioli znajdują się w fantastycznej formie, a dzisiaj przekonał się o tym Tottenham. Drużyna z Londynu straciła cztery bramki, a mogło ich być dużo więcej. Mistrzostwo Anglii rozstrzygnięte? Wszystko na to wskazuje.

Juergen Klopp przed tą kolejką powiedział o City następujące słowa: - Grają obecnie wspaniały futbol i zasłużenie wygrywają. Są nawet w stanie zwyciężyć w wyrównanym spotkaniu po golu w ostatnich minutach gry. To sprawia, że duch drużyny jest świetny. Mówiąc obiektywnie, dobrze ogląda się ich grę.

Te szczere słowa szkoleniowca Liverpoolu znalazły raz jeszcze potwierdzenie na boisku. Manchester Pepa Guardioli przeskoczył kolejną przeszkodę i uczynił to w widowiskowy dla siebie sposób; gol przed przerwą, trzy po niej. Dobrego wrażenie nie zepsuło nawet honorowe trafienie Christiana Eriksena.

Strzelanie rozpoczął Ilkay Gundogan, którego nikt nie pokrył przy rzucie rożnym. Potem na listę strzelców wpisali się także Kevin De Bruyne oraz dwukrotnie Raheem Sterling. Rozmiary zwycięstwa mogły być jeszcze większe, gdyby Gabriel Jesus nie zmarnował jedenastki.

Po 18 kolejkach Manchester City zgromadził 52 punkty. Jest jedyną drużyną Premier League bez porażki i z bilansem bramkowym 56-12.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Materiał oryginalny: Liga angielska. Maszyna Guardioli pracuje aż miło. City zmiażdżyło Tottenham! - Gol24