Piotr Szymański
Mateusz Klich wykorzystał rzut karny ze Stoke City
Mateusz Klich wykorzystał rzut karny ze Stoke City K_kapica_afk
Liga angielska. Mateusz Klich zdobył bramkę z rzutu karnego dla Leeds United w czwartkowym meczu 42. kolejki Championship ze Stoke City (5:0). Zespół Polaka jest liderem i tylko krok dzieli go od awansu do Premier League.

Mateusz Klich imponuje formą w ostatnich kolejkach rozgrywek. W sobotę Polak strzelił gola i zaliczył asystę przeciwko Blackburn Rovers (3:1), a czwartkowe spotkanie ze Stoke City (5:0) również zakończył z trafieniem. "Clichy" bardzo pewnie wykorzystał rzut karny w 45. minucie i zapewnił prowadzenie swojemu zespołowi.

Zobacz bramkę Klicha ze Stoke:

Warto dodać, że Klich jako jedyny piłkarz Leeds wystąpił we wszystkich 42 ligowych meczach w tym sezonie. Ze Stoke na boisku przebywał do 78. minuty.

Zespół "Pawii" jest liderem Championship z jednym punktem przewagi nad West Bromwich Albion (Kamil Grosicki) i sześcioma nad Brentford FC. Bezpośrednio do Premier League awansją dwie najlepsze drużyny, a do końca sezonu zostały jeszcze cztery kolejki.

PKO Ekstraklasa. Sezon jeszcze trwa, ale kluby ruszyły na łowy. Do 2 lipca potwierdzonych zostało jedenaście transferów. Tak się składa, że wśród nich jest bramkarz i dziesięciu zawodników z pola, z różnych formacji, toteż ułożyliśmy pierwszą jedenastkę. Zobaczcie, jak się przedstawia. W naszej jedenastce znajdziecie: - ośmiu Polaków, Serba, Niemca oraz Łotysza- dwóch reprezentantów kadr narodowych i dwóch z kadr młodzieżowych - trzech graczy wywodzących się z PKO Ekstraklasy, trzech z Fortuna 1 ligi, jednego z 2 ligi, a także gracza z niemieckiej 2. Bundesligi i holenderskiej Eredivisie oraz dwóch z rozgrywek juniorskich.