JCZ
Tottenham - Arsenal 2:0
Tottenham - Arsenal 2:0 AFP/East News
Liga angielska. W Anglii wiemy, że... jeszcze nic nie wiemy! Sprawa mistrzowskiego tytułu pozostaje otwarta. Chelsea wysoko wygrała na wyjeździe, ale Tottenham jej odpowiedział. W derbach pokonał Arsenal 2:0.

Tottenham raz jeszcze został przyparty do muru przez Chelsea Londyn, która chwilę wcześniej pewnie pokonała Everton 3:0 (bramki Pedro, Cahilla oraz Williana). Remis bądź porażka z Arsenalem na cztery kolejki przed końcem oznaczałyby niemal koniec marzeń o tytule mistrzowskim.

W tym meczu Tottenham rozpędzał się powoli. Pierwszą dogodną sytuację stworzył sobie w 23 minucie. Wówczas to Harry Kane miękko podrzucił piłkę nad obrońcami w kierunku Dele Alliego. Bramka nie padła, bo piłka po uderzeniu głową przeszła obok prawego słupka. Pudłem zakończyła się także dobitka Christian Eriksena po kapitalnym rajdzie Heunga-Mina Sona (26 minuta).

Ataki Tottenhamu zostały wynagrodzone krótko po przerwie. W przeciągu trzech minut padły dwa gole. Najpierw, w 55 minucie, Alli dobił próbę Eriksena, potem zaś Kane wykorzystał jedenastkę podyktowaną po faulu na nim. To był jego 21 gol w sezonie.

Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Chelsea ma cztery punkty przewagi nad Tottenhamem.

Tottenham – Arsenal Londyn 2:0 (0:0)

Bramki: Alli 55', Kane 58'
Żółte kartki:: Kane – Gabriel, Giroud, Monreal

Tottenham: Lloris - Trippier (88' Walker), Alderweireld, Vertonghen, Davies - Dier, Wanyama, Son (79' Dembele), Eriksen, Dele (91' Sissoko) - Kane.

Arsenal: Cech – Gabriel (75' Bellerin), Koscielny, Monreal - Chamberlain, Xhaka (65' Welbeck), Ramsey, Gibbs - Oezil, Alexis Sanchez – Giroud (81' Walcott).

Piłkarz meczu: Heung-Min Son
Atrakcyjność meczu: 6/10

Tyle zarabiają piłkarze i trener Legii Warszawa [RANKING]

Pod Ostrzałem GOL24

WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Liga angielska. Tottenham nie wyłożył się i wygrał derby z Arsenalem. Dla kogo tytuł? [SONDA] - Gol24