red, Rafał Musioł
Górnik zagra w II rundzie el. Ligi Europy
Górnik zagra w II rundzie el. Ligi Europy Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Liga Europy. Polskie drużyny w komplecie zameldowały się w II rundzie kwalifikacyjnej, chociaż nie bez problemów. Jako ostatni uczynił to Górnik Zabrze. W Mołdawii długo przegrywał z Zarią Balti 0:1, ale wyrównujący gol Daniela Smugi z 85 minuty wystarczył do awansu. Kolejnym rywalem podopiecznych Marcina Brosza będzie najprawdopodobniej słowacki Trenczyn, którego Legia Warszawa dwa lata temu pokonała w III rundzie el. Ligi Mistrzów.

Górnik Zabrze w Kiszyniowie bronił jednobramkowej zaliczki wywalczonej na własnym stadionie. W 7 minucie rewanżowego meczu 1 rundy kwalifikacji Ligi Europy Guillermo strzelił jednak gola dla Zarii Balti i w dwumeczu był już remis. Przy uderzeniu z dystansu błąd popełnił Tomasz Loska.

Później obu zespołom zabrakło szczęścia. W 23 minucie Igor Angulo, zdobywca bramki z pierwszego meczu, w ekwilibrystyczny sposób zdołał kopnąć piłkę, ale ta trafiła w poprzeczkę, a w 39 min. uderzenie Przemysława Wiśniewskiego obrońca wybił z linii bramkowej. Po przerwie Angulo w sytuacja sam na sam trafił w poprzeczkę, z kolei w 58 Conrado z rzutu wolnego uderzył w słupek.

Zabrzanie próbowali odrobić stratę i przesądzić o awansie. W 78 minucie utrudnił im zadanie sędzia nie dyktując rzutu karnego za faul na Michale Koju. Siedem minut później rezerwowy Daniel Smuga okazał się jednak jokerem, gdy obrońcy Zarii popełnili serię błędów w polu karnym po dośrodkowaniu Adama Wolniewicza.

Za awans do drugiej rundy Górnik Zabrze zagwarantował sobie 260.000 euro premii od UEFA, która zostanie dodana do 240.000 euro za mecze przeciwko Zarii.

W drugiej rundzie Górnik zagra ze zwycięzcą z pary Buducnost Podgorica (Czarnogóra) - AS Trencin (Słowacja). Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Zabrzu 26 lipca.

Piłkarz meczu: Guillermo
Atrakcyjność meczu: 3/10

TOP 10 polskich piłkarzy do wzięcia za darmo

Materiał oryginalny: Liga Europy. Było źle, ale Górnik Zabrze znowu zagrał do końca i awansował do II rundy. Gol Daniela Smugi - Gol24