OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
Kylian Mbappe strzelił gola i zaliczył asystę, ale nie wykorzystał też rzutu karnego, a jego Paris Saint-Germain pokonał na wyjeździe Strasbourg 2:1 w piątkowym meczu 20. kolejki francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Obrońcy tytułu umocnili się na pozycji lidera.

PSG idzie po kolejne mistrzostwo Francji

Znakomity napastnik reprezentacji Francji stanął przed szansą już w szóstej minucie, lecz jego strzał z rzutu karnego obronił Alaa Bellaarouch.

W 31. minucie Mbappe zrehabilitował się, strzelając gola do pustej bramki na 1:0, po dużym błędzie golkipera gospodarzy (źle wybił piłkę). To 20. trafienie napastnika PSG w obecnym sezonie Ligue 1, jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców.

Tuż po przerwie prowadzenie paryżan podwyższył Marco Asensio, któremu asystował Mbappe (odwdzięczając się z kolei za podanie przy swoim golu). Piłkarze Strasbourga jeszcze poderwali się do walki. W 68. minucie kontaktową bramkę zdobył Dilane Bakwa, ale na więcej nie było ich stać. W ekipie gospodarzy zabrakło leczącego od dawna kontuzję kolana Karola Fili.

Lider z Paryża ma 47 punktów i o dziewięć wyprzedza zespół Nice Marcina Bułki, który w niedzielnym szlagierze 20. kolejki zagra na wyjeździe z trzecim Brestem (35 pkt). (PAP)

TRANSFERY w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...