Jakub Jabłoński
Kluczowy piłkarz Barcelony wypada z gry. "Duma Katalonii" ma problem
Kluczowy piłkarz Barcelony wypada z gry. "Duma Katalonii" ma problem JOSEP LAGO/AFP/East News
Liga hiszpańska. Joao Cancelo już w 11. minucie musiał opuścić plac gry w meczu 19. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Las Palmas. Portugalczyk jak się okazało po piątkowych badań naciągnął więzadło boczne w lewym kolanie i będzie czekać go przerwa. Na jak długo wypada "żołnierz" Xaviego Hernandeza?

Kluczowy piłkarz Barcelony wypada z gry

Portugalczyk praktycznie większą część meczu z Las Palmas był zmuszony obserwować z ławki rezerwowych. Na skutek problemów zdrowotnych musiał już w 11. minucie opuścić boisko, kiedy zastąpił go na placu gry Duńczyk Andreas Christensen. Barcelona przez pomocy Portugalczyka zdołała rzutem na taśmę wygrać 2:1, a bohaterem stał się w ostatnich minutach Ilkay Gundogan, który z rzutu karnego ustanowił wynik spotkania. Jednak co ze zdrowiem portugalskiego obrońcy?

Jednak aby uspokoić kibiców Barcelony możemy napisać, że w najgorszym wypadku ominie jeden mecz. 29-latek jedynie naciągnął więzadło boczne w lewym kolanie i może ominąć najbliższy niedzielny mecz Pucharu Króla z Unionem Deportiva Barbastro (czwarty poziom rozgrywkowy).

- Testy przeprowadzone dziś rano wykazały, że zawodnik pierwszego zespołu Joao Cancelo ma naciągnięcie lewego MCL. - napisał kataloński klub w mediach społecznościowych.

Walka z czasem. Cancelo wróci na Superpuchar?

Istnieje jednak duży cień szansy, że obrońca na zbliżający się Superpuchar Hiszpanii z Osasuną może wrócić i pomóc w wywalczeniu pierwszego trofeum w nowym roku kalendarzowym.

Początek spotkania z udziałem Roberta Lewandowskiego w czwartek o godz. 20:00.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Przedstawiamy listę piłkarzy, którzy zadebiutowali w reprezentacji Polski w kończącym się roku kalendarzowym. Selekcjoner Michał Probierz uratował ten rok! Kliknij w strzałkę po prawej stronie i zobacz, kto miał niebywałe szczęście i zagrał z orzełkiem na piersi

Reprezentacja Polski. Oto piłkarze, którzy zadebiutowali w r...