OPRAC.:
Bartosz Głąb
Girona nie zwalnia tempa.
Girona nie zwalnia tempa. PAP/EPA
Liga hiszpańska. Girona w meczu kończących 17. kolejkę rozgrywek rozbiła na Estadio Municipal de Montilivi Deportivo Alaves 3:0. Dzięki zwycięstwu drużyna z Katalonii wróciła fotel lidera tabeli, spychając z niego Real Madryt.

Liga Hiszpańska. Girona nie zwalnia tempa

Girona bez problemu odniosła 14. zwycięstwo w sezonie. W pierwszej połowie gole strzelili Artem Dowbyk i jego partner z ataku Portu, a w 59. minucie Dowbyk ustalił wynik, wykorzystując rzut karny. Ukrainiec zdobył już w tym sezonie 10 bramek i w klasyfikacji strzelców wyprzedza go tylko Anglik Jude Bellingham z Realu Madryt - 13 trafień. Dzięki wygranej zespół z Katalonii znowu wrócił na fotel lidera La Liga EA Sports.

W niedzielę "Królewscy" pewnie wygrali w Madrycie z Villarreal 4:1 i na jeden dzień objęli prowadzenie w lidze. FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie, zagrała w sobotę i nie zdołała pokonać kiepsko spisującej się ostatnio Valencii, remisując na wyjeździe 1:1. Reprezentant Polski wciąż jest najlepszym strzelcem obrońców tytułu z dorobkiem 8 trafień, ale nie powiększył dorobku, choć w pierwszej połowie miał kilka dobrych ku temu okazji.

Liga hiszpańska. Girona najlepszą katalońską drużyną jesieni

"Duma Katalonii" w ostatnich miesiącach przeżywa słabszy okres. W poprzedniej kolejce ligowej przegrała u siebie z Gironą 2:4, a następnie sensacyjnie uległa w Belgii drużynie Royal Antwerp FC 2:3 w Lidze Mistrzów. Dla Belgów to było historyczne zwycięstwo w tych europejskich rozgrywkach.