JCZ
Diego Costa i radość po golu z Getafe
Diego Costa i radość po golu z Getafe AFP/East News
Liga hiszpańska. Po powrocie do Atletico Madryt Diego Costę rozpiera energia. W pierwszym meczu w Pucharu Króla zdobył bramkę, chociaż zagrał niewiele minut. Swoje show zrobił także dzisiaj w spotkaniu ligowym.

Costa nie tylko zdobył bramkę na 2:0, ale również dwukrotnie zdzielił rywali łokciami, co raz umknęło sędziemu, a trafienie pozwolił sobie celebrować na schodach jednej z trybun – razem z kibicami. Cieszynkę w stylu Artura Jędrzejczyka przypłacił... drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną. Zaraz po golu musiał więc zejść do szatni.

Mecz od początku toczył się w nerwowej atmosferze. Tylko w pierwszej połowie arbiter siedem razy pokazał żółty kartonik. Gorąco było również po przerwie i podczas niej – sfaulowany Costa nie zapomniał przeciwnikowi jednego ze starć, dlatego po gwizdku żądał od niego wyjaśnień. Gdyby nie szybka interwencja innych piłkarzy, mogłoby dojść do awantury.

Dzięki wygranej Atletico umocniło się na drugiej pozycji.

Atletico Madryt – Getafe 2:0 (1:0)

Bramki: Correa 18', Costa 68'
Czerwona kartka: Costa 68' (za dwie żółte)
Żółte kartki: Vrsaljko, Lucas, Gabi, Griezmann, Savić, Costa – Portillo, Cala, Shibasaki, Dakanam.

Atletico Madryt: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godin, Lucas – Correa (84' Gimenez), Koke (88' Torres), Gabi, Carrasco (60' Thomas) – Griezmann, Costa.

Getafe: Martinez – Suarez, Dakonam, Cala, Pacheco – Portillo (64' Jimenez), Arambarri, Mora (64' Shibasaki), Diedhiou – Molina, Angel (74' Pacheco).

TRANSFERY w GOL24

Pod Ostrzałem GOL24

**WIĘCEJ odcinków

**

Materiał oryginalny: Liga hiszpańska. Gol, łokcie i czerwona kartka. Szalony mecz Diego Costy dla Atletico Madryt [WIDEO] - Gol24