Bartosz Głąb
Joselu celebruje gola przeciwko Getafe.
Joselu celebruje gola przeciwko Getafe. PAP/EPA
Liga hiszpańska. Real Madryt w zaległym meczu 20. kolejki rozgrywek pokonał na wyjeździe Getafe 2:0 i wrócił na fotel lidera EA Sports La Liga. Obie bramki dla "Królewskich" zdobył Joselu. Spotkania nie dokończył Antonio Rudiger, który doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy meczu.

Liga hiszpańska. Real Madryt pokonał na wyjeździe Getafe

"Królewscy" do zaległego meczu 20. kolejki EA Sports La Liga przystępowali z 2. pozycji w tabeli, tuż za plecami Girony. Celem na czwartkowy wieczór był powrót na fotel lidera. Realizować go Real zaczął już w 14. minucie, kiedy Lucas Vazquez idealnie zacentował z prawego skrzydła wprost na głowę Joselu, a ten z łatwością wpakował piłkę do bramki przeciwnika.

Przewaga "Los Blancos" była wyraźna, ale drużyna prowadzona przez Carlo Ancelottiego przed przerwą nie potrafiła podwyższyć prowadzenia.

Liga hiszpańska. Real Madryt stracił kontuzjowanego Antonio Rudigera

Pod koniec pierwszej połowy Antonio Rudiger starł się z jednym z przeciwników i z grymasem bólu na twarzy opuścił boisko. Na drugą połowę już nie wyszedł. Zastąpił go Eduardo Camavinga.

Kontuzjowany Antonio Rudiger opuszcza boisko.
Kontuzjowany Antonio Rudiger opuszcza boisko. PAP/EPA

W 56. minucie Joselu ponownie trafił do bramki przeciwników. Tym razem dostał piłkę na granicy pola karnego Getafe i płaskim strzałem, pokonał Davida Sorię. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i "Los Blancos" mogli się cieszyć z 3 punktów.

Real Madryt dzięki zwycięstwu wrócił na fotel lidera tabeli i po 22 meczach ma 2 "oczka" przewagi nad Gironą. W najbliższą niedzielę "Królewscy" w hitowym starciu zmierzą się z Atletico Madryt, natomiast Getafe w ten sam dzień zagra na wyjeździe z Realem Betis.