Bartosz Głąb
Axel Witsen (Atletico Madryt) i Jude Bellingham (Real Madryt)
Axel Witsen (Atletico Madryt) i Jude Bellingham (Real Madryt) PAP/EPA
Liga hiszpańska. Real Madryt w hicie 23. kolejki rozgrywek zremisował z Atletico Madryt 1:1. "Królewscy" objęli prowadzenie w 20. minucie za prawą Brahima Diaza. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem gospodarzy - w ostatniej akcji meczu wyrównał Marcos Llorente.

Liga hiszpańska. Real Madryt pokonał w derbach Atletico. Świetny mecz Brahima Diaza

Real z Atletico spotkały się już po raz czwarty w tym sezonie. Wszystkie poprzednie spotkania były niezwykle szalone. W lidze podopieczni Diego Simeone wygrali u siebie 3:1. "Królewscy" wzięli rewanż w półfinale Superpucharu Hiszpanii rozgrywanym w Arabii Saudyjskiej. Real Madryt to spotkanie wygrał po dogrywce 5:3. Półtorej tygodnia temu te drużyny stanęły naprzeciw siebie po raz kolejny. Tym razem w ćwierćfinale Pucharu Króla Atletico wygrało po dogrywce 4:2.

Teraz "Królewscy" świetnie rozpoczęli spotkanie. Już w 20. minucie Atletico straciło piłkę pod własnym polem karnym. Brahim Diaz wpadł w "szesnastkę" przeciwnika, podał nieudanie, ale futbolówka trafiła pod nogi Jude'a Bellinghama, ten również zagrał niedokładnie, ale przypadkowo piłkę przejął Brahim Diaz i z bliskiej odległości, dał prowadzenie Realowi.

Tuż po przerwie Atletico Madryt po rzucie rożnym trafiło do bramki rywala, ale arbiter po analizie w systemie VAR, dopatrzył się spalonego i gola dla gości nie uznał.

Spalony Atletico Madryt.
Spalony Atletico Madryt. Screen ESPN

W drugiej połowie Real starał się kontrolować grę. Nie podkręcał tempa, raczej rozgrywał piłkę w środku pola i czekał co zrobi przeciwnik, a ten był niemal bezradny. W 70. minucie mogła paść przepiękna bramka. Świetnie dysponowany tego dnia Brahim Diaz wpadł w pole karne Atletico, z ogromną swobodą minął dwójkę przeciwników i minimalnie spudłował.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem "Królewskich", w doliczonym czasie gry Atletico Madryt doprowadziło do wyrównania. Po rozpaczliwej wrzutce, skuteczny strzał głową oddał Marcos Llorente, wyrywając wygraną rywalom.

Liga hiszpańska. Real Madryt - Atletico Madryt 1:1

Bramki: 20'Brahim Diaz, 90+3' Marcos Llorente.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...