Piotr Rzepecki
Liga Mistrzów. Aż trudno w to uwierzyć! Po blisko kwadransie uwaga piłkarskiego świata skupiła się na kuriozalnej bramce dla Liverpoolu. Błąd popełnił bramkarz Realu Madryt Thibaut Courtois, który podał pod nogi Mohameda Salaha. Pod koniec pierwszej połowy odpowiedział bramkarz Liverpoolu Alisson, który w równie dziwnych okolicznościach sprezentował gola rywalom.

Dwie gigantyczne pomyłki. To trzeba zobaczyć!

Liverpool zaczął pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów bardzo odważnie. Niestawiany w roli faworyta i mający problemy w tym sezonie ligowym zespół Juergena Kloppa już w 4. minucie wyszedł na prowadzenie.

Pięknym trafieniem popisał się wyszydzany na początku tego sezonu Urugwajczyk Darwin Nunez. Napastnik uderzył... piętką, po kapitalnym podaniu między środkowymi obrońcami Mohamed Salah.

Jednak to sytuacja z 14. minuty jest warta uwagi. Doszło do kuriozalnej pomyłki bramkarza Realu Thibaut Courtois. Golkiper Realu popełnił techniczny błąd przy próbie przyjęcia piłki i właściwie dograł pod nogi biegnącego w jego kierunku Mohameda Salaha. Egipcjanin długo nie zastanawiał się, co zrobić z takim prezentem.

Koniec dziwnych zdarzeń w tym spotkaniu? Absolutnie nie. W 36. minucie było już 2:2, a wyrównującą bramkę zdobył Vinicius Junior, który został nabity przez bramkarza Liverpoolu Alissona. Gol przypominał słynną pomyłkę byłego bramkarza "The Reds" Lorisa Kariusa, który przed laty w podobnych okolicznościach nabił Karima Benzemę. Było to podczas finału LM w 2018 roku.