Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Montpellier bliżej gry z Łomżą Vive Kielce w ćwierćfinale

Piłkarze ręczni Montpellier Handball (na zdjęciu były bramkarz kieleckiego zespołu, Marin Sego) po remisie w Porto są bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Paweł Jańczyk
Montpellier Handball bliżej gry z Łomżą Vive Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W pierwszym meczu 1/8 francuski zespół zremisował na wyjeździe z FC Porto 29:29.

Łomża Vive Kielce awansowało bezpośrednio do 1/4 Ligi Mistrzów, dzięki temu, że wygrało grupę B. W ćwierćfinale kielczanie czekają na zwycięzcę dwumeczu pomiędzy portugalskim FC Porto a francuskim Montpellier Handball. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, rozegranym w czwartek w Porto, padł remis 29:29. Faworytem do awansu stali się Francuzi, którzy w przyszłotygodniowym rewanżu zagrają przed własną widownią.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w 13 minucie wygrywali 8:4. Potem nastąpił okres dobrej gry Montpellier, które w 24 minucie prowadziło 12:10. W drugiej połowie po okresie wyrównanej znów uwidoczniła się przewaga gości - w 55 minucie było 24:28. Jednak mistrzom Portugalii wystarczyło czasu, by doprowadzić do remisu. Francuska drużyna w ostatnich sekundach miała rzut karny, ale nie wykorzystał go Hugo Descat.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy Łomża Vive Kielce zagra 11 lub 12 maja na wyjeździe, rewanż 18 lub 19 maja u siebie.

WYNIKI PIERWSZYCH MECZÓW 1/8

• Elverum Handball - Paris Saint-Germain Handball 30:30 (13:15) - zwycięzca dwumeczu zagra z THW Kiel
  • SG Flensburg-Handewitt - Pick Szeged 25:21 (14:10) - zwycięzca dwumeczu zagra z Barcą
  • Vardar 1961 Skopje - Telekom Veszprem 22:30 (11:15) - zwycięzca dwumeczu zagra z Aalborg Handbold
  • FC Porto - Montpellier Handball 29:29 (13:14) - zwycięzca dwumeczu zagra z Łomżą Vive Kielce

Porto: Mitrewski (1/11 = 9 %), Frandsen (9/27 = 33 %) - Veitia 2, Iturriza 3, Cruz 3, de Abreu, M'Bengue 4, Silva 2, Salina 2, Slisković, Fernandes 3, Branquinho 2, Areia 6, Alves, Hurtado, Magalhaes 2.
Montpellier: Sego (1/9 = 11 %), Bonnefoi (8/28 = 29 %) - Berthier, Simonet 5, Villeminit 3, Descat 2, Pellas 3, Bataille, Panić, Lenne 3, Porte 1, Lenne 3, Wallinius 5, Duarte 3, Nacinović 1.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]