W meczu siódmej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych, Vardar 1961 Skopje przegrał z Łomża Vive Kielce. Najlepszym zawodnikiem meczu był zdobywca 10 bramek dla gości, Alex Dujszebajew.

Vardar 1961 Skopje - Łomża Vive Kielce 29:33 (13:16)
Łomża Vive Kielce: Wolff (1-60 min, 14/42 = 33 %) – Fernandez 1, Olejniczak – T. Gębala 1, Sićko 2, Kulesz 2 – Karacić 2 (1), D. Dujszebajew 4 – A. Dujszebajew 10, Lijewski, Vujović 1 – Gudjonsson 2 (1), Moryto – Tournat 4, Karaliok 4. Trener: Talant Dujszebajew.

Vardar: Ristowski (1-22, 47-60 min, 3/23 = 13 %), Cantegrel (22-47 min, 4/15 = 27 %) - Dibirow 5 (2) – Dissinger 1, Taleski 1 – Jotić 6, Gadza 1 – Vujin, Vekić – Cupić 5, Georgiewski 4 – Stoiłow 3, Kałarasz 1, Walczak 2. Trener: Stewcze Aluszewski.

Karne. Vardar: 2/2. Łomża Vive Kielce: 2/2.

Kary. Vardar: 6 minut (Kałarasz, Taleski, Vekić po 2). Łomża Vive Kielce: 10 minut (Tournat 4, Gębala, Moryto, Vujović po 2).

Sędziowali: Radojko Brkic, Andrei Jusuhodzic (Austria).

Widzów: 0.

Przebieg: 0:1, 5:1 (‘8), 5:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:7 (‘13), 9:7 (‘15), 9:10 (‘20), 10:10, 10:12, 11:12, 11:14 (‘24), 12:14, 12:16 (‘28), 13:16 – 13:17, 15:17, 15:18, 16:18, 16:19, 17:19, 17:20, 18:20, 18:21 (‘40), 22:21 (‘43), 22:23, 23:23, 23:26 (‘49), 24:26, 24:29 (‘54), 25:29, 25:30, 26:30, 26:31, 27:31, 27:32, 28:32, 28:33, 29:33.

Dobry mecz mistrzów Polski, choć na zwycięstwo musieli oni mocno zapracować. Najefektywniejsza i najefektowniejsza była praca Alexa Dujszebajewa, który zdobył aż 10 bramek, myląc się tylko raz!

Kielczanie nie wygrali w Skopje od ponad pięciu lat – ostatni raz zdobyli halę Jana Sandanskiego 11 kwietnia 2015 roku, pokonując Vardar 22:20 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Potem były trzy porażki i remis. W czwartek zmierzyły się ciągle najlepsza drużyna Ligi Mistrzów (do grudnia, kiedy odbędzie się zaległy Final Four) oraz lider grupy A.

Do składu kieleckiego zespołu wrócili covidowi ozdrowieńcy – Angel Fernandez i Władysław Kulesz, a w Kielcach zostali Cezary Surgiel, Sebastian Kaczor i Mateusz Kornecki.

- Mecze między drużynami ze Skopje i Kielc to klasyki piłki ręcznej. Zawsze jest duże napięcie. Przeciwko drużynie z Kielc zawsze trudno się przygotować, bo ma wielu kreatywnych graczy, jak Igor Karacić czy Alex Dujszebajew. Ma też świetnego trenera. Ale wierzę w nasz zespół i uważam, że mamy szansę na wygraną – mówił przed meczem dla portalu 24.rakomet.mk rosyjski lewoskrzydłowy gospodarzy, Timur Dibirow.

Goście źle zaczęli mecz, szczególnie w ataku. Zagubiony był były zawodnik Vardaru, Igor Karacić, który w pierwszych kilku minutach meczu miał aż trzy błędy techniczne i nieskuteczny rzut. Sporo Vardarowi dawała obrona 5-1 z wysuniętym Dibirowem.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew po meczu w Skopje: To niesamowite, co się dzisiaj wydarzyło!

W efekcie skopjanie w 8 minucie prowadzili 5:1. Ale od tego momentu gra kielczan zaczęła nabierać rumieńców. Mistrzowie Polski ograniczyli błędy w ataku, akcje nabrały tempa, płynności i skuteczności. Coraz lepiej grała obrona (mimo że szybko dwie dwuminutówki złapał Nicolas Tournat), piłkę za piłką odbijał Andreas Wolff (w pierwszej połowie 45-procentowa skuteczność), któremu szczególnie spodobało się bronienie rzutów Marko Vujina. Sporo problemów naszej defensywie sprawiał za to były zawodnik kieleckiej ekipy, Ivan Cupić. Filigranowy prawoskrzydłowy parę razy brawurowymi akcjami ogrywał obrońców i trafiał.
Mimo to w 13 minucie po kontrze Angela Fernandeza był remis 7:7. Najlepiej Żółto-Biało-Niebiescy zagrali między 21 a 28 minutą, kiedy bardzo agresywnie i skutecznie bronili, a gole zdobywał głównie Alex Dujszebajew. W 28 minucie po trafieniu Szymona Sićki było 16:12.

Drugą połowę ekipa ze Świętokrzyskiego zaczęła dość pewnie i spokojnie. Może nie wszystko zgadzało się w obronie (Wolff przez kwadrans nie odbił ani jednej piłki), może sprawiał jej problemy środkowy Vardaru, Lovro Jotić, ale prowadzenie gości, choć niezbyt pokaźne, to jednak było stabilne.

ZOBACZ>>> Branko Vujović po meczu w Skopje: Mam nadzieję, że pozostaniemy na tej drodze podczas meczu w Kielcach

Do czasu. W 41 minucie zespół z Kielc prowadził 21:19, ale zawalił kilka kolejnych akcji w ataku. Na 21:21 trafił były zawodnik Vive, Patryk Walczak, a chwilę później, po golu z kontrataku Gocze Georgiewskiego, gospodarze wrócili na prowadzenie – 22:21. Ale trwało ty tylko chwilę. Kielczanie znów ułożyli atak pozycyjny, poprawili obronę, znowu w grze zameldował się Wolff, nasza drużyna uruchomiła kontratak (w całym meczu osiem bramek z tego elementu, przy dwóch rywali). Dzieła zniszczenia dokonywał przede wszystkim Alex Dujszebajew, który niektórymi rzutami wręcz ośmieszał bramkarzy przeciwnika. Gola na 25:23 nasi zawodnicy rzucili (Alex), grając w podwójnym osłabieniu. W 54 minucie po przechwycie i kontrze młodszego z braci Dujszebajewów, Daniela, Łomża Vive Kielce wygrywało 29:24 i już do końca spotkania miało kontrolę nad wynikiem.

Kolejny mecz Łomża Vive Kielce w Lidze Mistrzów, pierwszy w rundzie rewanżowej, odbędzie się w środę, 25 listopada, o godzinie 20.45 w Hali Legionów. Rywalem ponownie będzie Vardar.

Następny mecz kielczan w PGNiG Superlidze w najbliższą sobotę, 21 listopada, o godzinie 16. W Hali Legionów zaprezentuje się Chrobry Głogów.

Grupa A
SG Flensburg-Handewitt – Mieszkow Brześć 29:29 (13:11)

FC Porto – Paris Saint Germain Handball 31:34 (16:12)

Vardar 1961 Skopje – Łomża Vive Kielce 29:33 (13:16)

Elverum Handball – MOL-Pick Szeged – przełożony.

8. MOL-Pick Szeged 3 0 66-77
1.-2. miejsce - awans do ćwierćfinałów, 3.-6. - baraże o awans do ćwierćfinałów.

Grupa B
PPD Zagrzeb – Motor Zaporoże 23:24 (13:13)

Aalborg Handbold – Telekom Veszprem 27:33 (18:16)

THW Kiel – Barca 26:32 (15:16)

HBC Nantes – Celje Pivovarna Lasko – przełożony.

Były zawodnik Vive Kielce Mariusz Jurkiewicz ma nową pracę
Strzelnica, klub fitneess, sklep z odzieżą, restauracje - biznesy piłkarzy ręcznych
Były zawodnik Vive Kielce otworzył szkółkę piłki ręcznej [ZDJĘCIA]

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE