Liga Mistrzyń. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała SH-ITB Budaörsi 2i

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnborzeg udanie zakończyły rywalizację w fazie grupowej sezonu 2019/2020 w Lidze Mistrzyń. W piątkowy wieczór podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały SH-ITB Budaörsi 2i 3:1.

Tarnobrzeżanki po raz drugi w tym sezonie grały przeciwko węgierskiemu zespołowi i po raz drugi pokazały się z dobrej strony. Poprzednim razem, w meczu rozgrywanym 22. października, także wygrały ostatecznie 3:1.

Dziś rywalizacja została rozpoczęta i zakończona przez Han Ying. Niezawodna reprezentantka Niemiec w pierwszym pojedynku pokonała bez żadnych problemów Marię Fazekas, nie dopuszczając jej do głosu praktycznie ani przez chwilę. Wygrywała dwa razy do sześciu i na koniec do dwóch.

Niespodziewane problemy napotkały natomiast Rumunkę, Elizabetę Samarę. Zawodniczka Enea Siarki grała z Szabiną Surjan i mimo prowadzenia 2:0 w setach, wypuściła zwycięstwo z rąk. Partie numer trzy i pięć przegrywała do ośmiu, ale prawdziwie framatyczna była czwarta. W tej na przewagi do 15 wygrała zawodniczka zespoły węgierskiego.

Następnie do stołu podeszła Yue Wu. Grająca dla reprezentacji Stanów Zjednoczonych zawodniczka najpierw wygrała do dziewięciu, a następnie przegrała z Mercedesz Nagyvaradi drugiego seta i zasiała tym lekką obawę, że podobnie jak Elizabeta Samara, tak samo i ona będzie musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Nic bardziej mylnego, w kolejnych dwóch setach była już zdecydowanie lepsza i wygrała je do sześciu.

Ostatnim pojedynkiem tego wieczoru było starcie Han Ying z pogromczynią Samary, Szabiną Surjan. Popularna "Hania" po raz kolejny pokazała jednak wysoką formę. Wygrała bez straty seta i przypieczętowała triumf swojego zespołu.

To był ostatni mecz Ligi Mistrzyń dla KTS Enea Siarki Tarnobrzeg w tym roku. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania jasnym było, że nie tylko ma ona zapewniony awans do fazy pucharowej, ale i że jest to awans z pierwszego miejsca. Brawo więc za grę do samego końca.

Za dwa dni czeka natomiast na podopieczne Zbigniewa Nęcka starcie w ramach ekstraklasy kobiet. Rywalem będzie zespół KU AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża, a mistrzynie Polski zagrają na wyjeździe.

Tarnobrzeżanki jak na razie w tym sezonie mają komplet ośmiu zwycięstw we wszystkich dotychczasowych spotkaniach. W jednym tylko z nich przeciwniczki potrafiły im nieco mocniej zagrozić. W starciu z SKTS-em Sochaczew podopieczne Zbigniewa Nęcka w pewnym momencie przegrywały 1:2, ale ostatecznie potrafiły w dwóch ostatnich pojedynkach Elizabeta Samara i Yue Wu wygrały do zera.