Krzysztof Szymczak, Dariusz Kuczmera
Mistrzynie Polski z ŁKS Commercecon zaczęły od porażki występy w tegorocznej siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Łódzkie Wiewióry przegrały z rumuńskim CS Volei Alba Blaj.

Pierwszy set był nieudany. Łodzianki prowadziły 19:18, ale w takim ważnym momencie straciły cztery punkty z rzędu i przegrały 23:25.
W drugiej partii gospodynie złapały właściwy rytm, prowadziły 20:16 i wygrały seta do 19.
Bardzo wyrównany był trzeci set. Łódzkie Wiewióry przegrywały 18:20, ale potrafiły doprowadzić do wyniku 24:23. Ależ zacięta była końcówka tej partii: 26:25, 26:27, 27:28, 29:28. Trzy kolejne piłki wygrały jednak siatkarki z rumuńskiej drużyny.
Porażka w tak wyrównanym i długim secie wyprowadziła z równowagi nasze siatkarki. Kolejny, czwarty set został oddany rywalkom właściwie bez walki. Zdecydowało zbyt wiele błędów mistrzyń Polski.
Najlepszą siatkarką w łódzkiej drużynie po meczu została uznana Roberta Ratzke, ale oddała swoją nagrodę Paulinie Maj-Erwardt.
ŁKS Commercecon - CS Volei Alba Blaj 1:3 (23:25, 25:19, 29:31, 17:25).
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 7, Roberta Ratzke 1, Amanda Campos 16, Kamila Witkowska 11, Valentina Diouf 22, Aleksandra Dudek 5, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Natalia Dróżdż, Anastazja Hryhschuk 4, Paulina Zaborowska, Julita Piasecka 6. Trener: Alessandro Chiappini.