Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń siatkarek Łódzkie Wiewióry grały z faworyzowanym Allianz Vero Volley Milano. Przegrały 1:3.

Łodzianki gładko przegrały pierwszego seta i byliśmy pełni obaw. Czy na pewno siatkarki ŁKS Commercecon podejmą walkę? Szybko otrzymaliśmy odpowiedź. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego w drugim secie znokautowały rywalki, wygrywając do 14. Dobrze zrobiły drużynie zmiany w składzie i wejście Julity Piaseckiej.

Niepodzielnie rządziła na parkiecie Włoszka Valentina Diouf, która chciała się pokazać w meczu ze swoimi rodaczkami. W dwóch setach zdobyła 12 punktów.

Wydarzeniem meczu było wejście do gry Zuzanny Góreckiej. Przyjmująca wyleczyła uraz łąkotki oraz więzadeł krzyżowych przednich doznany w maju minionego roku. Powrót na boisko był udany. Ta zawodniczka bardzo się przyda na finiszu rozgrywek w Europie i Tauron Lidze.

Kiedy czekaliśmy, że siatkarki ŁKS pójdą za ciosem, czytaj łatwo wygranym drugim secie, w trzecim znów oddały inicjatywę. Okazało się, że Vero Milano to jednak lepszy zespół, który ponadto tego dnia nie popełniał tyle błędów, co łodzianki. Drużyna gości prowadziła 10:5, 11:8, 17:13. Łodzianki potrafiły w tej partii zdobyć 18 punktów.
Czwartego seta Łódzkie Wiewióry zaczęły fatalnie - od 1:8, przegrały ostatecznie 14:25. Mecz trwał 94 minuty. Na pochwały zasługują kibice ŁKS, którzy dopingowali swój zespół z trybun Sport Areny do samego końca.
Rewanż we Włoszech 29 lutego o godz. 20.

ŁKS Commercecon Łódź - Allianz Vero Volley Milano 1:3 (18:25, 25:14, 18:25, 14:25)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 10, Roberta Ratzke 3, Aleksandra Dudek 2, Kamila Witkowska 7, Valentina Diouf 22, Amanda Campos 8, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Zuzanna Górecka, Anastazja Hryshchuk 1, Paulina Zaborowski, Julita Piasecka 3. Trener: Alessandro Chiappini.