Liga Narodów. Dziś Polki zmierzą się z Kanadą. O której mecz? Gdzie obejrzeć?

Łukasz Konstanty
Łukasz Konstanty
Oby w tegorocznej Lidze Narodów Polki miały jak najwięcej powodów do radości.
Oby w tegorocznej Lidze Narodów Polki miały jak najwięcej powodów do radości. Fot. PAP/Piotr Polak
Dzisiejszym meczem z Kanadą polskie siatkarki rozpoczną rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów. Nasz zespół do zmagań przystąpi pokrzepiony dwoma sparingowymi zwycięstwami z Francuzkami, odniesionymi w ubiegłym tygodniu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem każda drużyna weźmie udział w trzech różnych turniejach, w których zagra po cztery mecze. Biało-Czerwone na początek udały się do Turcji, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z wymagającymi przeciwniczkami, w połowie czerwca polecą do Hongkongu, a na zakończenie (przełom czerwca i lipca) rywalizować będą w Korei Południowej. Jeśli część eliminacyjną nasze zawodniczki zakończą w czołowej ósemce (lub siódemce, jeśli nisko sklasyfikowane będą Amerykanki), wówczas w połowie lipca wezmą udział w turnieju finałowym w USA.

Kanada na początek rywalizacji w Lidze Narodów

Do Antalyi nasze zawodniczki udały się w czternastoosobowym składzie. Oprócz dobrze znanych z ubiegłorocznych mistrzostw świata siatkarek, jak Magdalena Stysiak, Oliwia Różański i Agnieszka Korneluk, w kadrze znalazło się miejsce także m.in. dla Joanny Pacak (Volley Wrocław) i Magdaleny Jurczyk (Developres Bella Dolina Rzeszów).

- Tak jak w ubiegłym roku zaczynamy od meczu z Kanadyjkami. To drużyna, która lubi grać bardzo szybko i która ma dobry system blok-obrona, więc będziemy musieli próbować odsunąć ich rozgrywającą od siatki i grać jak najbardziej możliwe poza tym systemem. Grać mądrze i podejmować właściwe decyzje w ataku, bo jak powiedziałem ich blok jest bardzo dobrze zorganizowany, więc musimy znaleźć właściwe rozwiązania, aby zdobywać punkty - powiedział (za oficjalną stroną związku) trener reprezentacji Polski Stefano Lavarini.

Gdzie transmisja meczu siatkarek Polska - Kanada?

Kanadyjki, choć bywały wymagającym rywalem, w ostatnich latach za każdym razem przegrywały z naszą reprezentacją, są więc bardzo dobrym przeciwnikiem na inaugurację zmagań w Lidze Narodów. Po raz ostatni obydwie reprezentacje mierzyły się ze sobą podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata, a pięciosetowa potyczka zakończyła się triumfem Biało-Czerwonych.

Mecz Ligi Narodów siatkarek pomiędzy Polską i Kanadą odbędzie się we wtorek, 30 maja. Początek spotkania o godzinie 19:30. Transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl, Polsat Sport i Polsat Box Go.

Aleksander Śliwka - Orlen

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24
Dodaj ogłoszenie