Liga Narodów w amp futbolu. Niezwykle zacięty mecz Polski z Turcją

Jacek Żukowski
Polska - Turcja 2:3
Polska - Turcja 2:3 Marcin Tytko
Ostatni mecz Polski w ramach dywizji A Ligi Narodów w amp futbolu decydował o tym, które miejsce zajmie reprezentacja w turnieju. Wiadome było, że w grę wchodziła druga bądź trzecia lokata. Polakom wystarczał remis. Po pełnym emocji meczu, przy nadkomplecie publiczności, Polacy ulegli Turcji i zajęli trzecią lokatę.

Ligę Narodów bezapelacyjnie wygrali Anglicy, odnosząc trzy zwycięstwa, a szeregi tej dywizji opuszczają Hiszpanie (trzy porażki).
Biało-czerwoni zmierzyli się z aktualnymi mistrzami świata i Europy. Fatalnie zaczął się ten mecz dla Polaków, bo już w 2 min po wznowieniu piłki z autu gola głową zdobył Fatih Seturk. Po 5 minutach było jeszcze gorzej, bo indywidualną akcję przeprowadził Savas Kaya i pewnie pokonał bramkarza.

W odpowiedzi kapitalnie uderzał Marcin Oleksy, ale turecki bramkarz wybił piłkę na róg. Po chwili na polską bramkę szarżował Alican Kuruyamac, ale Łukasz Miśkiewicz kapitalnie obronił.

Po podaniu Oleksego gola zdobył Przemysław Świercz, który tym meczem żegnał się z reprezentacją. W 14 min Serkan Dereli był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Miśkiewicz kapitalnie obronił. W odpowiedzi z daleka dwukrotnie strzelał Jakub Kożuch, ale bramkarz gości był na posterunku. Turcy skontrowali, ale Miśkiewicz powstrzymał Rustepa Kurhana. W doliczonym czasie I połowy kapitalnie obrońcy „urwał się” Kożuch i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza posyłając piłkę do siatki między jego nogami.

Druga połowa zaczęła się od koronkowej akcji Polaków, którą skończył Kamil Rosiek, ale Meret Yidiz wybił piłkę spod poprzeczki. Oba zespoły walczyły o decydującego gola. Turcy byli wspierani przez całkiem liczną grupę kibiców. Sporo było fauli, przerw, gra była rwana.

Na 2 min przed końcem Turcja zdobyła bramkę po rzucie rożnym – strzałem z daleka po ziemi popisał się Muhhamet Yegen.

Wcześniejsze mecze: Anglia – Turcja 1:0, Turcja – Hiszpania 4:0, Anglia – Turcja 1:0, Polska – Hiszpania 4:0, Poslka – Anglia 1:2.

Polska – Turcja 2:3 (2:2)
Bramki: 0:1 Senturk 2, 0:2 Kaya 5, 1:2 Świercz 10, 2:2 Kożuch 25+2, 2:3 Yegen 48.
Polska: Miśkiewicz – Kapłon, Łastowski, Kożuch, Grygiel, Oleksy, Rosiek oraz Świercz, Adamczyk, Bąk, Warakomski.
Turcja: Yidiz – Tastan, Kuruyamac, Erdinc, Senturk, Yegen, Kaya oraz Kurha, Dereli, Ozcan, Tiryaki, Kurt.
Żółte kartki: Kapłon – Kuruyamac, Erdinc. Widzów: 1200.