Liga niemiecka. Robert Lewandowski nieskuteczny. Bayern wymęczył zwycięstwo

red
Robert Lewandowski tym razem był bardzo nieskuteczny
Robert Lewandowski tym razem był bardzo nieskuteczny East News
Liga niemiecka. To nie było najlepsze spotkanie w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik nie wykorzystał dwóch bardzo dobrych sytuacji. Bayern zdołał się jednak przełamać i po trzech meczach bez zwycięstwa w Bundeslidze pokonał na wyjeździe Werder Brema 2:1.

Lewandowski przeciwko Werderowi zdobył już 14 bramek, ale w sobotę okazałego dorobku nie poprawił. Polak na Weserstadion miał dwie wyborne sytuacje. Obie zmarnował. Najpierw zamiast skierować piłkę do siatki trafił w interweniującego Jirziego Pavelnkę, a następnie po składnej akcji z Thomas Muellerem posłał futbolówkę ponad poprzeczką.

W rolę egzekutora wcielił się za to Serge Gnabry. Skrzydłowy Bayernu wynik spotkania otworzył w 20. minucie, wykorzystując dokładne podanie Joshuy Kimmicha. Werder szybko wyrównał. Nieporozumienie Jerome'a Boateng z Manuelem Neuerem z zimną krwią wykorzystał Yuya Osako. Pięć minut po przerwie Bawarczycy ponownie wyszli na prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Niklas Moisander, który po dośrodkowaniu Thomasa Muellera interweniował tak nieszczęśliwie, że nabił Gnabry'ego, a piłka znalazła się w siatce. Bayen skromną przewagę zdołał dowieźć do ostatniego gwizdka.

Werder Brema - Bayern Monachium 1:2 (1:1)

Bramki: Yuya Osako 33' - Serge Gnabry 20', Serge Gnabry 50'

Werder: Jiri Pavlenka - Theo Gebre Selassie, Milos Veljković (63' Sebastian Langkamp), Niklas Moisander, Ludwig Augustinsson, Johannes Eggestein (66' Kevin Moehwald), Maximillian Eggestein, Nuri Sahin (76' Claudio Pizzaro), Davy Klassen, Max Kruse, Yuya Osako.

Bayern: Manuel Neuer - Rafinha, Niclas Suele, Jerome Boateng, David Alaba, Leon Goretzka, Joshua Kimmich, Serge Gnabry (80' Thiago Alcantara), Thomas Mueller (90+1' Javi Martinez), Franck Ribery (38' Kingsley Coman), Robert Lewandowski.

Czerwona kartka: Niklas Moisander (Werder - za drugą żółtą)

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Robert Lewandowski nieskuteczny. Bayern wymęczył zwycięstwo - Gol24